Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5
e-mail: cn7@biblioteka.waw.pl

“Wyplatane opowieści” – wystawa w Śródmieściu

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza na wystawę Beaty Joanny Przedpełskiej pt.: “Wyplatane opowieści”.

Prace prezentowane na wystawie autorka nazywa “pleciugami”, ponieważ od kilku lat wykonuje je własną techniką, wyplatając z kolorowych sznurów. W ten sposób powstają nietypowe, najczęściej ażurowe tkaniny o specyficznej strukturze i fakturze. Są to zarazem opowieści kolorami; kroniki nastrojów, uczuć i refleksji. Mogą to być czarno-białe zakręcone myśli albo szaro-bury deszczowy dzień; płomienne iskierki nadziei, przełamujące czerwienią czarną płaszczyznę tkaniny. Kiedy indziej czas zieleni, wielobarwne wspomnienie lata, zimowa noc, wiosenny pocałunek, pamiętnik lub kropla słońca. A nawet mamy okazję…obejrzeć skarby Ali Baby.

Prace autorki można oglądać od 6 maja do 6 czerwca 2019 roku w budynku Czytelni Naukowej nr VII, przy ulicy Świętojańskiej 5.