Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 125

e-mail: nr125@bpmokotow.waw.pl

Wypożyczalnia nr 125 zaprasza na wystawę grafik

1 marca — 28 kwietnia  ul. Czerniakowska 38a

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 125 zaprasza na niezwykłą wystawę Agnieszki Ejsmont pt. Kreską po duszy. Wyjątkowo oryginalne prace autorki można oglądać w Małej Galerii przez cały marzec i kwiecień w godzinach pracy placówki.

Inspiracją do stworzenia abstrakcyjnych grafik były zmagania artystki ze swoją schorowaną duszą. Oto co pisze o sobie:
Jestem osobą, która przeszła kryzysy psychiczne. Z chorobą walczę każdego dnia, także rysując.
Rysowałam już jako dziecko. Do twórczości powróciłam, gdy zaczęłam chorować psychicznie. Twórczość jest dla mnie ważna w moim procesie zdrowienia. Przynosi ona ulgę, radość, satysfakcję, uwalnia od choroby, odblokowuje. Twórczość to inny świat, w który wchodzę, by odwrócić uwagę od choroby. To mój sposób na radzenie sobie z kryzysem.

Zapraszamy!

Plakat promujący wystawę, na którym poza tekstem opisanym w artykule, dominuje plakat autorki wystawy. Jest to abstrakcja z narysowanymi trzema oczami z powiekami i brwiami, z czarną, bezlistną gałęzią i czarnymi sieciami pajęczyn.