Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

ul. 1 Praskiego Pułku WP 31
05-075 Warszawa-Wesoła
e-mail: wesola@bibliotekawesola.pl

Wystawa do wypożyczenia ,,Jerzy Nowosielski. Warszawa i Mazowsze”

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy w 2023 roku zrealizowała wystawę edukacyjną „Jerzy Nowosielski. Warszawa i Mazowsze”. Tekst do wystawy przygotowała Krystyna Czerni, większość fotografii pozyskano od  Katarzyny Kural-Sadowskiej, pozostałe od Krystyny Czerni, Andrzeja Starmacha, Wojciecha Śladowskiego, Iwony Bal, Piotra Sawickiego, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.  Opracowanie graficzne – Iwona Bal.

W 2023 wystawa gościła w 23 miejscach w Warszawie, na Mazowszu, w Łowiczu. Eksponowana była w wielu instytucjach kultury m.in.  bibliotekach publicznych i naukowych, ośrodkach kultury.

Wystawę można wypożyczyć bezpłatnie, w tym celu należy kontaktować się z Biblioteką:

e-mail: j.kwiatkowska@bibliotekawesola.pl

Więcej informacji: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy