Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

Wystawa grafik Tomasza Brody na Mokotowie

Tomasz Broda – rysownik, ilustrator, pedagog, wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego lalki i maski z przedmiotów codziennego użytku można było oglądać w autorskim programie Zrób sobie gębę w TVP i w niemieckiej wersji Ulicy Sezamkowej.

Książka “Bookface. Księga twarzy pisarzy” jest spełnieniem fantazji o literackim dialogu toczonym poza czasem i ponad granicami życia i śmierci.  A gdyby tak Dante miał profil w mediach społecznościowych? I nie tylko on – także Boccaccio, Christie, Kafka czy Ginsberg. I gdyby zwierzali się sobie publicznie z problemów z weną, wyczekując porad od kolegów po fachu. Ale też odsłaniali własne słabości, świntuszyli i prowokowali.

Wystawę (20 grafik) można oglądać w witrynie okiennej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, przy ul. Tynieckiej 40a, od 15 do 31 marca.

Wstęp wolny!

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej – bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Wystawa grafik Tomasza Brody na Mokotowie