Dotyczy:

Filia “Gołąbki” – Wypożyczalnia nr 132

ul. Czerwona Droga 6
02-496 Warszawa
tel.: 510 099 606
e-mail: golabki@bpursus.waw.pl

Wystawa “Kraj-Obraz Polski”

Wystawa “Kraj-Obraz Polski”

Biblioteka Publiczna przez cały lipiec serdecznie zaprasza wszystkich Czytelników do obejrzenia wystawy “Kraj-Obraz Polski” Adama Wyżlica.

Adam Wyżlic – malarz, grafik, fotograf, rysownik, rzeźbiarz. Absolwent studiów magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Twórczość artystyczną autor traktuje jako pasję. Tworzy nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki. Jak się później okazało był to Jan Przełomiec. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki.

Wtedy też powstały pierwsze prace. W 2014 roku, jedną, śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana “Ludziki”.

Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie) i trzydzieści zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. Bierze udział w konkursach m.in. w BWA w Olsztynie na plakat “Rok Feliksa Nowowiejskiego” (2016) oraz w plenerach malarskich i fotograficznych.
Jest członkiem grup artystycznych: KPA “Sąsiedzi“ działającego przy MOK Olsztyn (od 2014), Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego “Blur” (od 2015) i Związku Plastyków Warmii i Mazur (2015), grupa artystyczna Solife’ys od 1.03.2017 roku, Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków 1058. (27.11.2018) oraz 777 ART. GRUPA – 2019 rok.

https://www.facebook.com/Ludzikipl/