Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 45

ul. Meksykańska 3
e-mail: bd45@bppragapd.pl

“Czy się bać? Czy się śmiać?”. Wystawa książek w filii nr 45 na Pradze-Południe

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, mieszcząca się przy ul. Meksykańskiej 3 zaprasza na wystawę ilustracji z książek dla dzieci, których bohaterami są straszydła, smoki i inne stwory. Raz budzą grozę, innym razem uśmiech na twarzy czytelnika. Jednak, jak to zwykle bywa, po bliższym poznaniu dowiadujemy się, że są one całkowicie niegroźne. Wszystko, tak naprawdę, zależy od naszej czytelniczej wyobraźni. Na wystawie obejrzeć można klasyczne pozycje literatury dla dzieci, m.in. “Tam gdzie żyją dzikie stwory”, autorstwa Maurice`a Sendaka, “Muminki” Tove Jansson, czy “Gruffalo” Julii Donaldson. Obejrzeć można także ilustracje z naszego rodzimego literackiego podwórka, czyli “Duszki, stworki i potworki”, autorstwa Doroty Gellner, “Pora na potwora” małżeństwa Mizielińskich.
Wystawę obejrzeć można w godzinach otwarcia biblioteki od 6 do 26 sierpnia. Wstęp wolny!