Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5
e-mail: cn7@biblioteka.waw.pl

Wystawa literacka w Czytelni Naukowej nr VII w Śródmieściu

Od 9 października można na Świętojańskiej 5 oglądać wystawę literacką przygotowaną przez pracowników Czytelni Naukowej Nr VII i Książki na Telefon. Jeden z cytatów jest tytułem wystawy. Wystawa “Nie mówię, że jest źle, bo jest, bo jest fantastycznie!”; prezentuje satyry, aforyzmy i żarty z czytelnianych półek. Wśród autorów Stanisław Jerzy Lec, Jeremi Przybora, Marian Załucki, Roman Andrzej Tokarczyk, Marian Hemar, Julian Tuwim, Stefania Grodzieńska, Eryk Lipiński, Henryk Markiewicz, Jan Sztaudynger, Michał Rusinek, Konstanty Ildefons Gałczyński, Wojciech Młynarski, Bolesław Leśmian. Cytaty, utwory, przebłyski myśli pokazujemy w “Piwnicy pod Regałami”, w holu i przestrzeni schodów głównych. Jak w takich przypadkach bywa trzeba wdrapać się po schodach i na szczyty poczucia humoru.
Wystawa będzie eksponowana do końca roku. Więcej informacji pod linkiem:  wystawa literacka