Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Wystawa “Ojcowie Niepodległości” w Bibliotece w Wilanowie

Listopad kojarzy się niezmiennie z czasem odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy zatem do Biblioteki Głównej na ul. Kolegiacką 3, gdzie mogą Państwo obejrzeć wystawę “Ojcowie Niepodległości”, udostępnioną dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej. Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego oraz najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wystawa prezentowana będzie do końca listopada.

“Wśród bohaterów wystawy jest artysta, są dyplomaci, żołnierze i politycy, a także działacze społeczni. Reprezentowali różne poglądy polityczne, różnili się przynależnością społeczną i religią, urodzili się pod różnymi zaborami. Mimo to potrafili zjednoczyć się wokół jednego, nadrzędnego celu: NIEPODLEGŁOŚCI. Nie oznaczało to, że we wszystkim byli zgodni i we wszystkim wzorowo współdziałali. Pozostali wierni własnym poglądom, ale wykorzystując sprzyjające warunki zewnętrzne, poprowadzili Polaków ku WOLNOŚCI.”