Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

Wystawa „Oto jest M. Šašek” na Mokotowie

Proponujemy niezwykłą podróż w stylowe lata 60. Będziemy podziwiać zapierającą dech w piersiach architekturę najpiękniejszych miast świata. Poznamy też zwyczaje ich mieszkańców. Przewodnikiem będzie czeski mistrz ilustracji Miroslav Šašek, autor słynnych, ilustrowanych przewodników z serii „Oto jest…”.

Miroslav Šašek (1916–1980) – czeski ilustrator, malarz, architekt, autor książek dla dzieci. W 1948 roku osiedlił się w Monachium, gdzie przez kilka lat pracował w Radiu Wolna Europa. Na wakacjach w Paryżu stworzył książkę “Oto jest Paryż”. Wydana w 1959 roku, zapoczątkowała 18-tomową serię książek dla dzieci o miastach świata. Dwa kolejne tomy – “Oto jest Londyn” i “Oto jest Nowy Jork” – zdobyły przyznawany przez “New York Times” tytuł Najlepszej Książki Ilustrowanej Roku (w latach 1959 i 1960). Wydawnictwo Dwie Siostry wydało dotąd sześć tomów serii: “Oto jest Paryż”, “Oto jest Londyn”, “Oto jest Rzym”, “Oto jest Nowy Jork”, “Oto jest Monachium” i “Oto jest Wenecja”.

Wystawę można oglądać w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, przy ul. Tynieckiej 40a, od 1 do 14 października 2020 r.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Wystawa w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci