Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 125

ul. Czerniakowska 38a
00-714 Warszawa
tel.: 22 841 33 58
e-mail: nr125@bpmokotow.waw.pl

Wystawa rysunków Agnieszki Kruszyńskiej

Wernisaż 10 czerwca

Wszystkich miłośników kultury wizualnej zapraszamy od 10 czerwca do Małej Galerii w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 125 (ul. Czerniakowska 38a) na wystawę rysunków pod tytułem „Na granicy jawy”, kreski Agnieszki Kruszyńskiej.

Ekspozycję będzie można oglądać do 30 września w godzinach otwarcia biblioteki.
A chętnych do udziału w wernisażu zapraszamy 10 czerwca na godzinę 17:30.

” Powstawał on przez ostatnie trzy lata. Tytuł oraz treści rysunków związane są z zapadaniem w sen. Często, kiedy zasypiam, zaczynam mówić rzeczy zupełnie niezwiązane z niczym wokoło. Gdy ktoś jest wtedy ze mną, zazwyczaj jego lub jej reakcją jest: „Co?! Co ty mówisz?!”, wydaje się to zupełnie zrozumiałe. Słowa te są bardzo abstrakcyjne i niezwiązane z sytuacją.
Chciałam zebrać rysunki pod wspólnym hasłem i właśnie pomysł „mówienia pomiędzy snem a jawą” skojarzył mi się z tym, co wtedy rysowałam. Wydaje się, że prace są zupełnie jak te słowa, na granicy zrozumiałości – trochę oddające nastrój zapadania w sen, pomiędzy odczuciem świata realnego, a sennego marzenia, które nachodzi na ten świat, zrywając wszelkie tamy kontroli umysłu.

Treść jest zawarta w artykule. Do tego rysunek narysowany kolorowymi kredkami. W centrum zarys postaci wypełniony zieloną, niebieską i jasno niebieskim kolorem. Po lewej bezlistne drzewo całe na niebiesko. Po prawej budynek z szarą ścianą na jednym boku i żółtą na drugim. Chodnik niebieski.