Dotyczy:

Filia Nr 2 – Zielona

ul. Podleśna 38
05-075 Warszawa Wesoła
tel.: 785 502 029
e-mail: wesola.f2@bibliotekawesola.pl

Wystawa: Wesoła – plener rysunkowy

Sylwia Ewa Paszko prezentuje prace wykonane tuszem na papierze. Motywacją do zrealizowania tego projektu była chęć poznania Wesołej, zwłaszcza przy okazji pięknej rocznicy – 50 lecia nadania praw miejskich.

Autorka przeprowadziła się do Wesołej na początku 2017 roku i jest bardzo ciekawa historii i geografii dzielnicy. Technika rysowania cienką kreską (o,25- 0,50 mm) niezmywalnym tuszem jest pracochłonna i wymagająca, i to również był powód podjęcia pracy, albowiem artystka lubi zmiany i lubi podejmować nowe wyzwania. Ceni w tym narzędziu wyjątkową moc i magię, albowiem tusz zostawia trwałe ślady i nie daje takiej wolności jak mariaż ołówka, węgla i gumki, wymaga cierpliwości i dużej koncentracji. Projekt był dla niej wyzwaniem również dlatego, że rezygnując z kolorów i plam opowiada surową prostą kreską o niezwykłej urodzie Wesołej. Wystawa jest prezentacją rysunków wykonanych w okresie maj-sierpień 2019.
Wernisaż odbędzie się 9 września o godzinie 18:00 w Filii nr 2 w Zielonej (ul. Podleśna 38).

Wystawę można oglądać w w godzinach otwarcia biblioteki, od 2 września do 11 października 2019 roku.

Serdecznie zapraszamy!

O artystce:
Urodziła się w Warszawie. Tu mieszka i pracuje.
Całe życie maluje i rysuje, a proces ten zwieńczyła uzyskaniem tytułu magistra sztuki pod kierunkiem prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego w Pracowni Malarstwa i Rysunku po pięciu latach studiów w Radomiu, na obecnym UTH.
W swoim dorobku ma prace wykonane suchymi pastelami, akrylem, olejem, ołówkiem, farbą fluorescencyjną, węglem, tuszem oraz “kolaże” – 14 wystaw indywidualnych i udział w 21 zbiorowych. Obecna wystawa jest 15-tą indywidualną wystawą artystki.
Otrzymane nagrody:
2009 – w XV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim imienia Stanisława Grochowiaka uhonorowana wpisem do protokółu
2011 – II wyróżnienie w IV Konkursie Malarskim Zadra 2011 za obraz pt. “Wieczerza”
2012 – I miejsce w konkursie literackim dla seniorek Fundacji Feminoteka.

Więcej informacji: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy
Zapraszamy!