Wystawa z okazji 100. urodzin Wiesławy Szymborskiej

Park gen. Gustawa Orlicz-Dreszera od ulicy Krasickiego

W związku z 100. rocznicą urodzin Wisławy Szymborskiej Biblioteka Publiczna im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów zaprasza do oglądania wystawy plenerowej “100 lat! Wisława Szymborska”. Ekspozycja jest dostępna na ogrodzeniu Parku gen. Gustawa Orlicz-Dreszera do końca lipca, od ulicy Krasickiego. Honorowy patronat nad wystawą objął Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski.

“Sto lat! Wisława Szymborska” to wystawa biograficzna przywołująca osobę i twórczość Noblistki. To 25 plansz prezentujących najważniejsze etapy życia poetki i odpowiadające im cytaty z twórczości oraz wyklejanki, rysunki dziecięce, fragmenty niepublikowanych utworów prozatorskich i rękopisów zabaw towarzyskich.

Autorką i redaktorką wystawy jest Joanna Gromek Illg – autorka biografii Wisławy Szymborskiej “Znaki szczególne”, z wykształcenia polonistka i filozof, scenarzystka i reżyserka filmów dokumentalnych, redaktorka i krytyk literacki. Za warstwę wizualną odpowiada Witold Siemaszkiewicz  – artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie współpracujący m.in. z Wydawnictwem Znak, Wydawnictwem Literackim, Krakowskim Biurem Festiwalowym i Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie.

Twórczość Wisławy Szymborskiej © Fundacja Wisławy Szymborskiej, www.szymborska.org.pl.

W tle gęsto od zieleni. Na żelaznym ogrodzeniu powieszane dwie duże plansze. Obie z różnymi zdjęciami z dzieciństwa Szymborskiej z jakimś dodatkowym tekstem.

Róg parku tonącego w zieleni. Na prawym ogrodzeniu dwie duże plansze ze zdjęciami i jakimś tekstem. Na lewym dziewięć plansz wystawy o Szymborskiej.

Plakat z okazji stulecia urodzin Wiesławy Szymborskiej. Na czarnym tle zdjęcie wiekowej poetki z kartką w ręku. Patrzy na nas, deklamując wiersz.