Dotyczy:

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 16

ul. Walewska 7a
04-022 Warszawa
tel.: 22 810 87 99
e-mail: bd16@bppragapd.pl

Dotyczy:

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 47

ul. L. M. Paca 46
04-386 Warszawa
tel.: 22 810 02 57
e-mail: bd47@bppragapd.pl

Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78

ul. Majdańska 5
04-088 Warszawa
tel.: 22 813 27 22
e-mail: bp78@bppragapd.pl

“Z Książką Na Start” na Pradze-Południe

MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK JEST PREZENTEM NA CAŁE ŻYCIE

Drodzy Czytelnicy!
Z przyjemnością informujemy, że od 1 kwietnia 2019 roku, w trzech filiach Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy:

Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 16 – ul. Walewska 7a

Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 47 – ul. Paca 46

Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78 – ul. Majdańska 5

rozpoczęła się akcja “Z Książką Na Start”, skierowana do dzieci w wieku 0-6 lat.

Organizator akcji, Fundacja Metropolia Dzieci, zaprasza do bibliotek po odbiór Pakietu Startowego Małego Czytelnika i do rozpoczęcia przygody z książką.

Fundacja Metropolia Dzieci wraz z bibliotekami publicznymi województwa pomorskiego rozpoczęła realizację projektu “Z Książką Na Start” w marcu 2016 r. W ciągu 3 lat trwania projektu swoją przygodę z biblioteką rozpoczęło już ponad 17 000 najmłodszych mieszkańców regionu. Od października 2018 r. do projektu zostało zaproszonych 9 bibliotek warszawskich wraz ze swoimi 53 filiami, zatem obecnie w projekcie bierze udział 50 bibliotek publicznych, mających swoje siedziby i filie w 136 miejscowościach i dzielnicach.

Jak przystąpić do projektu “Z Książką Na Start”?

Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia biblioteki, gdzie Mały Czytelnik, otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Małego Czytelnika oraz książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań – w prezencie. Na dobry start:).

W Paszporcie Mały Czytelnik będzie zbierał pieczątki za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, a po uzbieraniu 10 pieczątek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Celem projektu jest nie tylko wzrost czytelnictwa. To rzeczywiście najszybszy i najbardziej wymierny rezultat akcji.

Najważniejsze jednak jest aby rodzice spędzali czas z dziećmi: poza domem w drodze do biblioteki, w bibliotece wybierając książki, a w domu przy wspólnym czytaniu. Aby rozmawiali o przeczytanych książkach i znajdowali w nich ciekawe tematy, dzięki którym dziecko rozwinie wiedzę, słownictwo i kreatywność.
To wszystko zaowocuje w trudnym okresie dojrzewania – rodzicom łatwiej będzie utrzymać kontakt z dzieckiem dzięki rozmowom, a później w dorosłym życiu da oczytanemu dziecku przewagę w zdobyciu przyjaciół i ciekawej pracy.

Wierzymy, że uczestnicząc w projekcie “Z Książką Na Start”, inwestujemy w przyszłość najmłodszych członków rodziny – dzieci, w ich wiedzę i pewność siebie, którą wykorzystają, wchodząc w dorosłość i podejmując mądre decyzje.

Czytanie jest bezpłatne, a biblioteki dostępne dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe rodziny. Rodzice i opiekunowie, odwiedzający biblioteki wspólnie z maluchami, będą mieli okazję przekonać się, że księgozbiór jest naprawdę imponujący i każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto pamiętać, że MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK JEST PREZENTEM NA CAŁE ŻYCIE

Zapraszamy do biblioteki, by odebrać Pakiet Startowy z książką w prezencie i wspólnie rozpocząć fantastyczną przygodę.

Uwaga! Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!
Więcej informacji o projekcie oraz adresy wszystkich bibliotek można znaleźć na stronie www.zksiazkanastart.pl  oraz na stronach  internetowych bibliotek.

Zapraszamy również do śledzenia profilu projektu na portalu Facebook: facebook.com/zksiazkanastart

Patroni projektu “Z Książką Na Start”: Instytut Książki, Biblioteka Narodowa, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Darczyńcy projektu “Z Książką Na Start”: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Polska Spółka Gazownictwa, Fundacja KGHM, Fundacja PZU.

Więcej informacji Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Praga-Południe