Zagadani-Zasłuchani: Małgorzata Warda na Koszykowej

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ZAGADANI – ZASŁUCHANI. Naszym gościem będzie MAŁGORZATA WARDA

wtorek 18 czerwca o g. 18.00

sala na parterze budynku Plomby

Małgorzata Warda:

– z wykształcenia rzeźbiarka, autorka cenionych portretów i obrazów, wykonanych w jej indywidualnym stylu oraz oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz;

– z zamiłowania pisarka nurtu literatury obyczajowej – na jednym i na drugim polu odnosi sukcesy.

Za swoją pierwszą powieść młodzieżową otrzymała nagrody IBBY 2015. Za tę samą powieść otrzymała prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016 i powieść znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia a w 2016 roku odebrała grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”.

Jej powieści dotykają trudnych emocjonalnie tematów społecznych takich jak: przemoc w rodzinie, gwałt, zaginięcia dzieci. Podczas pracy nad nimi autorka współpracuje z policją, z psychologami, rozmawia z rodzinami zaginionych dzieci, z ofiarami przemocy, przy pracy nad książką „Jak oddech” miała możliwość współpracować z jasnowidzem, Krzysztofem Jackowskim.

Jest autorką kilku tekstów piosenek zespołu Farba, w którym gra jej mąż.

Spotkanie poprowadzi Anna Sajnog.

Wstęp wolny.