Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

ul. Grójecka 77
e-mail: bibpub@bpochota.waw.pl

Zbiórka darów dla Uchodźców z Ukrainy w ochockich bibliotekach

Zbieramy dary dla Uchodźców z Ukrainy. Dary zbierane będą w każdej placówce, w godzinach otwarcia. Adresy naszych bibliotek.
Uwaga: nieczynna jest Wypożyczalnia Książek Naukowych (Częstochowska 26), prosimy nie przynosić darów pod ten adres.
Od 28 lutego 2022 r. XI Czytelnia Naukowa (Grójecka 77) również jest nieczynna, jednak w godzinach 8.00-15.00 dary przyjmowane są na parterze.
Prowadzimy zbiórki dla dwóch miejsc.
1. Dary dla dzieci przekraczających granicę w Medyce oraz przebywających w Torkach – 3 km od przejścia granicznego w Medyce (we współpracy ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Wsi Torki “Nie tylko dla siebie”):
– kredki i kolorowanki
– słodycze
– musy owocowe w tubkach
– soczki i wodę w małych butelkach
– zupki, dania, sosy instant
– powerbanki
– reklamówki (tzw. zrywki, ale nie jednorazówki).
2. Dary dla Uchodźców zakwaterowanych w Warszawie i okolicach (we współpracy z Caritas Archidiecezji Warszawskiej):
– koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel
– skarpety, bielizna termiczna
– artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku i butelki, chusteczki nawilżane, pampersy, pieluchy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne)
– ręczniki papierowe, chusteczki, podpaski
– szczoteczki i pasta do zębów
-płyny do prania
-mydło, żele, szampony