Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

Zima w Mieście 2021 na Mokotowie. (PIERWSZY TYDZIEŃ)

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI zaprasza grupy zorganizowane
na zajęcia on-line w ramach akcji “Zima w Mieście 2021”. Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Wszelkie pytania i zgłoszenie chęci udziału proszę kierować na adres mailowy: mbddim@bpmokotow.waw.pl

I TYDZIEŃ

5 stycznia (wtorek)

godz. 10.00 “Druk 3D. Projektowanie 3D”
“Druk 3D. Projektowanie 3D” to zajęcia, podczas których uczniowie poznają zastosowanie technologii cyfrowej i druku 3D w wielu dziedzinach, począwszy od twórczości artystycznej, przez wyrób części zamiennych, aż po wydruki hobbystyczne. Zajmą się projektowaniem obiektów przestrzennych w programie Thinkercad i pod okiem instruktora rozpoczną przygodę z trójwymiarem. Poznają drogę tworzenia projektu: od pomysłu, po realizację, a gotowe modele urzeczywistnią w postaci wydruku. Uczniowie zaprojektują w programie Thinkercad breloczki. Ich prace zostaną wydrukowane i dostarczone do szkoły.

Liczba miejsc: max. 12 os.
Zapisy: mbddim@bpmokotow.waw.pl
Wiek uczestników: 8+ (wymagana umiejętność korzystania z myszki komputerowej)
Czas trwania: 1,5 h
Forma spotkania: on-line (na platformie Zoom)
Wymagania techniczne: rzutnik, laptop, projektor i kamera internetowa, która umożliwi grupie kontakt z prowadzącym spotkanie. Uczniowie pracują w szkolnej sali komputerowej – jedno dziecko przy jednym komputerze. Zalecamy korzystanie z przeglądarki Chrome.

7 stycznia (czwartek)

godz. 10.00 :”Gdzie jest ksi@żka?”
Jak korzystać z biblioteki w dobie pandemii? Gdzie szukać lektur, czy nowości wydawniczych? Jaka jest alternatywa dla książek tradycyjnych? Podczas spotkania zdradzimy jak odnaleźć się w cyfrowym świecie zbiorów i pokażemy dowody na to, że warto czytać!

Liczba miejsc: max. 12 os.
Zapisy: mbddim@bpmokotow.waw.pl
Wiek uczestników: 8+ (wymagana umiejętność korzystania z myszki komputerowej i klawiatury)
Czas trwania: 1 h
Forma spotkania: on-line (na platformie Zoom)