Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

Zima w mieście – propozycje zajęć i warsztatów w Bibliotece na Mokotowie

Warsztaty organizowane przez Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI podczas ferii zimowych:

1. Czytaj z nami! – zajęcia warsztatowe, które mają na celu zaprezentowanie dzieciom różnych typów książek, które znajdują się w zbiorach Biblioteki. Książki z rozszerzoną rzeczywistością, książki przestrzenne, tradycyjne, interaktywne, elektroniczne, audiobooki… Na przykładzie “Czerwonego Kapturka” zobaczymy jak jeden tytuł i jedna opowieść “wciela” się w różne książkowe formy. I, że zawsze można jeszcze raz i jeszcze inaczej opowiedzieć starą historię. Warsztaty będą zachętą dla dzieci do przeglądania bibliotecznych regałów i wspólnego czytania.
    Liczba miejsc: 10 os.
    Wiek: 7+
    Terminy: 13 lutego, 20 lutego, godzina 17:00
    Czas trwania: 1h
  2. Ręczne roboty – warsztaty rękodzielnicze, podczas których przyjrzymy się książkom-wyszywankom, ilustracjom stworzonym przez artystów, którzy pędzel zamienili na szydełko, farby na kolorowe szmatki, ołówek na igłę… Sami stworzymy filcową ozdobę, a na kolejnym spotkaniu koralikową biżuterię.
    Liczba miejsc: 10 os.
    Wiek: 7+, młodzież
    Terminy: 14 lutego, 21 lutego, godzina 17:00
    Czas trwania: 2h
  3. Zostań małym inżynierem – budowanie z klocków K’nex, to trzydniowe warsztaty, wprowadzające w fascynujący świat maszyn. Klocki K’nex umożliwiają budowanie konstrukcji technicznych o różnym stopniu skomplikowania, począwszy od bardzo prostych modeli bez napędu, aż do złożonych obiektów, sterowanych przy wykorzystaniu tabletu czy komputera.
    Liczba miejsc: 6 os.
    Wiek: 7+