Biblioteka “Przy Baleya” (W99, BD48)

ul. S. Baleya 9
e-mail: przybaleya@bpochota.waw.pl

Biblioteka “Skarżyńskiego” (BD68)

ul. S. Skarżyńskiego 5
e-mail: skarzynskiego@bpochota.waw.pl

“Zima w Mieście” w Bibliotece na Ochocie

Zima w Mieście
Biblioteka na Ochocie, po raz kolejny, przygotowała ciekawe zajęcia w ramach akcji “Zima w Mieście”.
Zachęcamy do zapoznania się z programem oraz udziału w naszych zajęciach!

Spotkanie Klubu Detektywistycznego
Kiedy:  12 lutego, godz. 17:00-18:30
Dla kogo: 7-12 lat
Spotkanie Klubu Detektywistycznego to prawdziwa gratka dla dzieciaków lubiących dreszczyk emocji i dobrą zabawę w grupie. Zadaniem uczestników będzie wspólne rozwiązanie sprawy tajemniczego zaginięcia… zaszyfrowanej w ciąg zagadek! Każda zagadka łączy się z następną, tworząc łańcuch, na końcu którego młodzi detektywi odnajdą rozwiązanie.
Zajęcia są bezpłatne, ale prowadzimy zapisy: tel. 22 822 36 81, e-mail: skarzynskiego@bpochota.waw.pl

Gry bez prądu – spotkania z planszówkami
Kiedy: 13 lutego, godz. 16:00–18:30
              20 lutego, godz. 16:00–18:30
Gdzie: Biblioteka “Przy Baleya”, Baleya 9
Dla kogo: I-III SP, którym mogą towarzyszyć rodzice, IV-VIII SP
Spotkania dla dzieci i młodzieży, w trakcie których pokażemy jak przyjemnie można spędzać czas przy grach planszowych. Zaprezentujemy gry towarzyskie, imprezowe edukacyjne i nie tylko. Uczestnicy podzieleni zostaną na dwie grupy wiekowe i będą mieli możliwość grania w te, dopasowane do ich wieku. Każdy znajdzie dla siebie interesująca pozycję. Można przyjść ze znajomym lub poznać kogoś nowego podczas grania. Moderator spotkania, będzie na bieżąco wyjaśniał zasady poszczególnych gier.
Spotkania mają na celu propagowanie biblioteki jako miejsca spotkań ludzi w każdym wieku i pokazanie możliwości spędzania wolnego czasu inaczej niż przed ekranem komputera.

Rysujemy mangę
Kiedy: 13 lutego, godz. 17:00-18:30
Dla kogo: Dzieci i młodzież 11+
Manga, czyli japoński komiks, od lat intryguje i zachwyca – nie tylko zagorzałych fanów tej sztuki! Zajęcia “Rysujemy mangę” dadzą uczestnikom możliwość posłuchania ciekawych informacji o historii powstawania tego rodzaju rysunku, zapoznania się z popularnymi japońskimi komiksami takimi jak “Czarodziejka z Księżyca” czy “Naruto” oraz przybliżą podstawowe techniki tworzenia mangi. Każdy uczestnik zajęć stworzy swoją własną mangę.

Planszomania
Kiedy: 14 lutego, godz. 17:00-18:30
              21 lutego, godz. 17:00-18:30
Dla kogo: Dzieci i młodzież 7+
Planszomania to spotkanie dla miłośników gier planszowych, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję poznać nowe gry oraz zagrać w swoje ulubione. Zapraszamy zarówno osoby doświadczone, jak i takie, które chcą poznać świat planszówek. Dobra zabawa gwarantowana.

Z wizytą w Lodowej Krainie – zajęcia plastyczno-literackie dla dzieci
Kiedy: 18 lutego, godz. 17:30
Gdzie: Biblioteka “Przy Baleya”, Baleya 9
Dla kogo: Dzieci 5-7 lat
Uczestnicy spotkania zapoznają się z życiem i przyrodą na Grenlandii. Porozmawiamy również o tradycjach oraz zwyczajach ludzi Północy. Dzieci wysłuchają fragmentów książki Barbary Gawryluk, poznają Apę, psa zaprzęgowego i dowiedzą się, czy zwierzęta pomagają ludziom. W programie nie zabraknie krzyżówek, łamigłówek, a także „zimowych zabawy” ruchowych. Na zakończenie odbędą się wyścigi psich zaprzęgów.
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: tel. 22 823 51 37, e-mail: przybaleya@bpochota.waw.pl

Teatrzyk “Kamishibai”
Kiedy: 19 lutego, godz. 17:00-18:00
Dla kogo: Dzieci 6+
Podczas zajęć dzieci będą miały szansę zapoznać się z teatrem obrazkowym Kamishibai – dowiedzą się jak wygląda, do czego służy i jak dzięki niemu opowiedzieć bajkę. Wysłuchają opowiadania prezentowanego za pomocą teatrzyku oraz będą mogły wymyślić własne historie i przedstawić je pozostałym uczestnikom zajęć. Ponadto na dzieci czekają różne zadania związane z teatrem i aktorstwem.

Pastelowe obrazy
Kiedy: 20 lutego, godz. 17:00-18:30
Dla kogo: Dzieci i młodzież 7-12 lat
Zajęcia plastyczne, podczas których skupimy się na tworzeniu obrazów za pomocą pasteli olejnych. To doskonała okazja do rozwinięcia u dzieci zdolności manualnych oraz pobudzenia wyobraźni.