Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

Zmiany w funkcjonowaniu Bibliotek na Pradze-Południe

Szanowni Czytelnicy,

od 1 września 2020 r. wydłużamy czas otwarcia naszych placówek bibliotecznych. Zapraszamy w następujących godzinach:

• poniedziałek, środa, piątek13.00-19.00
  • wtorek, czwartek 10.00-16.00

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:

• poniedziałek, wtorek, czwartek14.00-19.00
  • środa, piątek 9.00-14.00

W soboty w godzinach 10.00-15.00 Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Wypożyczalnia Książki Mówionej, Czytelnia Naukowa nr V oraz Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej przy ul. Meissnera 5 będą dostępne dla czytelników.

W Dziale Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej zostaje wprowadzone ograniczenie do czterech stanowisk komputerowych. Maksymalny czas korzystania z nich to 30 minut (bez możliwości przedłużenia).Również obowiązuje dezynfekcja rąk.

Wprowadzamy wolny dostęp do półek bibliotecznych. Warunkiem korzystania ze zbiorów jest uprzednia dezynfekcja rąk lub założenie rękawiczek.

We wszystkich filiach i oddziałach Biblioteki obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.

Przywraca się możliwość korzystania z usług ksero. Wydruki są wykonywane i podawane wyłącznie przez pracownika Biblioteki.