Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

tel.: 22 832−23−67
fax: 22 832-23-67
e-mail: administracja@bpzoliborz.pl

Żoliborska Biblioteka zaprasza na XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021 r.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich już po raz 18 organizuje Tydzień Bibliotek. Jest to ogólnopolska akcja mająca na celu pokazanie jak wielką rolę odgrywają biblioteki w życiu społecznym, edukacji i kulturze. To dla nas bardzo ważne wydarzenie. Tydzień Bibliotek traktujemy jako święto bibliotek i jak co roku zapraszamy Was byście spędzili ten tydzień z nami.

„Znajdziesz mnie w bibliotece” to hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Hasło to odnosi się zarówno do fizycznej obecności w realnej przestrzeni bibliotecznej jak i do działalności bibliotek online, do ich cyfrowych zasobów, portali internetowych i mediów społecznościowych. To dzięki tym technologiom czytelnik, nawet będąc daleko od siedziby biblioteki, może być z nią w kontakcie.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek, podobnie jak zeszłoroczny, spędzimy z Wami w przestrzeni wirtualnej. Przygotowaliśmy dla Was prezentacje, spotkanie autorskie oraz warsztaty artystyczne. Wszystko to znajdziecie w naszej bibliotece

Wszystkie wydarzenia będą dostępne na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku.

Oto szczegółowy harmonogram:

10 maja

godz. 9:00 – “Genealogia w Internecie. Pomocnik dla początkujących” – prezentacja online dla osób chcących zdobyć wiedzę z zakresu szukania informacji o historii własnej rodziny

godz. 11:00 – „Czytamy Baczyńskiego w Bibliotece” – z okazji roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przybliżamy twórczość poety. Bibliotekarze będą czytać wybrane wiersze poety.

godz. 12:00 – Quiz literacki – Sprawdź swoją wiedzę z zakresu literatury. Weź udział w Quizie składającym się z 20 pytań i zobacz czy zasługujesz na tytuł książkomaniaka. Quiz przygotowaliśmy w dwóch wersjach – dla czytelników dorosłych oraz młodzieży.
Zapraszamy również młodzież i miłośników “Hobbita” J.R.R.Tolkiena, do udziału w quizie – Jak dobrze znasz lekturę „Hobbit, czyli tam i z powrotem”?

11 maja

godz. 9:00 – „Nie do wiary! Czyli o osobliwych wierzeniach i przesądach” – spotkanie online z Katarzyną Maniszewską, podróżniczką która opowie o tajemniczych wierzeniach, osobliwych rytuałach i przesądach, z którymi styka się podróżując.

12 maja

godz. 9:00 – Przybornik na biurko – warsztaty online z upcyklingu, na których pokażemy jak z niepotrzebnych, przeznaczonych do wyrzucenia przedmiotów, można zrobić coś nowego i użytecznego

13 maja

godz. 9:00 – Rok Stanisława Lema – Prezentacja z okazji roku Stanisława Lema przybliżająca twórczość pisarza