dla dzieci

Misia i Kostek

Misia i Kostek mieszkają razem w jednym domu. Zwykle przed południem piją kawę. Robią tak od zawsze.

Czytaj dalej

Petra

Petra ma supermoc i potrafi wszystko. Jest wielka jak góra i mała jak jajko.

Czytaj dalej

Misiu Szpeniolek

Klasyka literatury dla dzieci – tym razem w gwarze wielkopolskiej.

Czytaj dalej

Pracownia Aurory

To książka o tym, dlaczego warto wyjść z domu nawet w ponury i deszczowy dzień. A także o tym, co może się wydarzyć, kiedy oderwiemy wzrok od ekranu i spojrzymy w oczy drugiego człowieka.

Czytaj dalej

Cyrkowcy

Zawsze myślałem, że problemy Pawła brały się stąd, że nie był on w stanie powstrzymać się od kłamstwa.

Czytaj dalej

Daję słowo! Wędrówki po języku i literaturze

Ta książka zaprasza do tego, by wędrując po różnych tekstach rozpoznawać ważne słowa – takie, które pozwalają nam zrozumieć siebie, innych ludzi i świat, w którym żyjemy.

Czytaj dalej

Na Giewont się patrzy

“Przy piecu się siedziało, światła nie było, ino świeca czy lampa naftowa. Trzeba było przykręcać knot, żeby naftę oszczędzać. Jak zimą była pełnia, to przy księżycu my czytali.”

Czytaj dalej

Kefir w Kairze

Bez względu na to, ile masz lat, już czas, by zacząć zwiedzać świat. Na podróże nie masz forsy? Czasu? Wystarczy spojrzeć do atlasu albo zakręcić raz globusem, a wtedy pomkniesz jednym susem do Azji albo Afryki – nie martw się upałem dzikim. Umówmy się, że na trzy-cztery skoczysz do którejś z dwóch Ameryk. Przebiegniesz truchtem Europę, w Australii też postawisz stopę. Zapytasz: “Czy to się tak da?” Odpowiedź zna...

Czytaj dalej

Mały Chopin

Zabawna, wierszowana opowieść o tym, jak mały Frycek stał się genialnym kompozytorem.

Czytaj dalej

Wilczek

Świat małego Wiktora, zwanego żartobliwie Wilczkiem (od piosenki Obława Jacka Kaczmarskiego) zmienia się w ciągu jednego dnia. Tajemniczy Wron sprawi, że w niedzielny poranek chłopiec nie obejrzy Teleranka, na który z niecierpliwością czeka, zabroni ludziom wychodzić z domu i zrani pluszowego psa.

Czytaj dalej