Pracownia Aurory

Pracownia Aurory

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

WydawcaWydawnictwo Bajka
Miejsce wydaniaWarszawa
Rok wydania2019
EAN (ISBN)9788365479471
Opis w Katalogu Centralnym

“Teraz, kiedy wszyscy się spieszą, wszystko musi być ekspresowe jak dorabianie kluczy. A z sercem tak się nie da. Serce potrzebuje troski. No i przede wszystkim czasu. Bo złamanemu sercu trzeba pozwolić odpocząć. Jeśli zacznie się je naprawiać za szybko, katastrofa gwarantowana”.

Aurora wybiera się na emeryturę. Całe życie poświęciła naprawianiu złamanych serc, ale czasy się zmieniły i teraz czuje się niepotrzebna. Ludzie przestali dbać o swoje serca, wciąż się śpieszą z nosami utkwionymi w smartfonach. A przecież o serce trzeba się troszczyć, bo musi wystarczyć na długo. Nowego nie kupi się w żadnym sklepie! I choć Aurora zna się na sercach jak nikt, postanawia opuścić pełną banków ulicę Rzemieślników, gdzie nie ma już ani szewca, ani zegarmistrza, ani krawca… Jednak jeszcze tego samego poranka w pracowni Aurory zjawia się mała dziewczynka i zadaje mnóstwo pytań, na które odpowiedzi próżno szukać w internecie. Skąd więc zna je ta starsza pani?

To książka o tym, dlaczego warto wyjść z domu nawet w ponury i deszczowy dzień. A także o tym, co może się wydarzyć, kiedy oderwiemy wzrok od ekranu i spojrzymy w oczy drugiego człowieka. Opowieść o spotkaniu dziewczynki i staruszki. Dla dzieci i dla dorosłych.