Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 “Zielona”

ul. L. Berensona 38
03-278 Warszawa
tel.: 22 675 05 12
e-mail: wyp124@bibliotekabialoleka.pl

CZYTAJ Z ZIELONĄ II edycja zabawy na Białołęce!

Promowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci do czytania to jest to, co ogromnie lubimy. Tak pisaliśmy przed rokiem, a potem z radością obserwowaliśmy zaangażowanie młodych czytelników w zabawę Czytaj z Zieloną. Długoterminowe wyzwanie czytelnicze przypadło dzieciom i rodzicom do gustu –  otrzymaliśmy sporo prac, którymi na koniec podzieliliśmy się ze wszystkimi odwiedzającymi bibliotekę, tworząc wystawę. 

Druga edycja Czytaj z Zieloną!

Obecnie, od lutego ponownie zapraszamy dzieci do zabawy Czytaj z Zieloną. Ruszamy z drugą edycją!

Zasady są proste. Co miesiąc (od lutego) na blogu biblioteki w zakładce Czytaj z Zieloną pojawiać się będzie nowe zadanie, polegające na wypożyczeniu książki do przeczytania (nie konkretnej, ale damy wam klucz do szukania tej właściwej, taki trop, którym należy pójść). Zadania znajdziecie pod tekstem. 
Po przeczytaniu wystarczy zrobić ilustrację do czytanej książki. 

Do akcji można przyłączyć się w każdej chwili (ważne, by wykonać wszystkie zadania).
Po zrealizowaniu zadania, czyli przeczytaniu książki i wykonaniu ilustracji (technika dowolna) przychodzicie do biblioteki po nowe zadanie i książkę do wypożyczenia (albo zaglądacie na blog do zakładki Czytaj z Zieloną)
Prace można również przesyłać do nas mailem (zielona124@gmail.com z dopiskiem CZYTAJ Z ZIELONĄ i numerem zadania.
 
Dzieci, które wykonają wszystkie zadania (łącznie siedem), otrzymają od nas upominki. Zakończenie zabawy i wielki finał odbędzie się w Noc Bibliotek.