Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

IX Noc Bibliotek w Wilanowie

Absurd nie czytać” pod tym hasłem odbywa się IX już Noc Bibliotek. O zaletach czytania nie musimy chyba nikogo przekonywać. Korzyści, jakie płyną z sięgania po książkę, rozumieją się same przez się. Absurdem byłoby również nie wziąć udziału w proponowanych przez nas wydarzeniach kulturalnych, które przeniosą Was w zupełnie inny wymiar literatury, by nie rzec w kosmiczną rzeczywistość.

•  godz. 16:00-19:30

Dla wszystkich spragnionych międzygalaktycznych przygód przygotowaliśmy Biblioteczne Planetarium. Wybierz się na spacer po kosmosie, sprawdź swoją wiedzę, przeżyj niesamowite chwile i poczuj się jak Mikołaj Kopernik.

•  godz. 17:00

Jeśli bardziej pasjonują Cię wciągające opowieści rodem z Północy, weź udział w warsztatach literacko-muzycznych Gramy Literaturę “W Krainie Zmierzchu” na podstawie opowiadania Astrid Lindgren ze skandynawską muzyką ludową. Gwarantujemy dobrą zabawę.

Spotkanie przeznaczone dla dzieci w wieku 5+. Liczba miejsc ograniczona, zapisy tel. 22 423 57 55.

• godz. 18:30

Dla dorosłych przygotowaliśmy spotkanie z laureatem Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz Paszportu “Polityki” 2022 Grzegorzem Piątkiem. Będziemy rozmawiać o patronie 2023 roku Stefanie Starzyńskim i jego fenomenie oraz rozbudzającej wyobraźnię Gdyni.