Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8
04-401 Warszawa
tel.: 22 255 39 99
e-mail: wypozyczalnia55@bprembertow.waw.pl

Koncert Leny Piękniewskiej w Rembertowie

Rembertowska biblioteka organizuje koncert Leny Piękniewskiej, który odbędzie się 20 października o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8.

Lena Piękniewska to wyjątkowa artystka o bogatym dorobku muzycznym i artystycznym. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, która swoją karierę rozpoczęła już jako nastolatka, zostając wokalistką kabaretu “Piwnica pod Baranami” w Krakowie.

W swojej muzycznej karierze osiągnęła wiele sukcesów. W 2005 roku zdobyła trzecią nagrodę na 41. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, a rok później zajęła pierwsze miejsce na XXX Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie. Lena Piękniewska wygrała również konkurs na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej na festiwalu “Pamiętajmy o Osieckiej”. W 2010 roku artystka wydała swój debiutancki album studyjny pt. “Wyspa”, który zdobył uznanie krytyków i publiczności. W 2012 została aktorką zespołu teatralno-kabaretowego “Pożar w Burdelu”.

Podczas koncertu pt. “Zamiast różowego listu”, Lena Piękniewska zaprezentuje kilkanaście utworów muzycznych, w których główną rolę odegra jej wyjątkowy głos, na skrzypcach zagra Łukasza Czekała, a na fortepianie Jacek Kita. Warto dodać, że wszystkie wiersze wykonywane podczas koncertu są autorstwa Zuzanny Ginczanki, ulubienicy takich znakomitości literatury jak Witold Gombrowicz czy Julian Tuwim.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i poezji na ten niezwykły wieczór artystyczny!

Koncert ten jest częścią projektu finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego.