Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8
04-401 Warszawa
tel.: 22 255 39 99
e-mail: wypozyczalnia55@bprembertow.waw.pl

Koncert Zaduszkowy Doroty Miśkiewicz z akompaniamentem Marka Napiórkowskiego w Rembertowie

2 listopada o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8 zaśpiewa Dorota Miśkiewicz przy akompaniamencie Marka Napiórkowskiego. Program koncertu “Zaduszki na jazzowo” obejmuje najbardziej znane utwory z solowych płyt Doroty Miśkiewicz, piosenki autorstwa takich twórców jak Wasowski, Młynarski, Osiecka oraz standardy jazzowe w nowych i niezwykle ujmujących interpretacjach.

Dorota Miśkiewicz to jeden z najważniejszych polskich głosów jazzowych, kompozytorka i autorka tekstów. Ma na swoim koncie dziewięć autorskich płyt, które niejednokrotnie były nominowane do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk. W ostatnich latach wielokrotnie zdobywała tytuł Wokalistki Roku w corocznym rankingu magazynu “Jazz Forum”. Jej najnowszy album “Bons Amigos”, nagrany wspólnie z ikoną latin jazzu, brazylijskim gitarzystą Toninho Hortą, ukazał się 8 września 2023 roku. Zakotwiczona w jazzie, chętnie wypływa na szerokie wody eksperymentów – zarówno te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom.

Marek Napiórkowski to czołowy polski gitarzysta i kompozytor. Jego twórczość jest trudna do zaszufladkowania, ponieważ z każdym nowym projektem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne. Od początku swojej kariery Napiórkowski pojawia się na szczytach polskich rankingów. Jest doceniany przez branżę i krytykę – szesnastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony Fryderykiem za album “Szukaj w snach”.

To wyjątkowa okazja, by spędzić wieczór w towarzystwie wybitnych artystów i cieszyć się ich muzyką. Nie przegap tego niezwykłego koncertu zaduszkowego w wykonaniu Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego!