Konkurs na “Karykaturę Bibliotekarza” w Wilanowie

Kto: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów

Co: Konkurs plastyczny na “Karykaturę Bibliotekarza”

Kiedy: 8 maja – 21 maja

Gdzie: prace można złożyć w dowolnej placówce bibliotecznej.

Uczestnicy: Czytelnicy Biblioteki w wieku 5-16 lat

Technika pracy: dowolna

Format: A3

“Zobaczył łagodną i przygarbioną istotę człekopodobną, z miękkimi niczym dmuchawiec włosami oraz brwiami pokrywającymi znaczną część twarzy i to pod takim kątem, że wystawały spod nich jedynie ostry, niewielki nos i okrągłe okulary. Pomyślał, że mistrz wygląda jak sówka, która wypadła z gniazda.”

Laini Taylor “Marzyciel”

Przygotujcie materiały plastyczne – farby, kredki, pastele, węgiel, plastelinę, papier kolorowy, flamastry, nici, filc, kawałki materiału, tapety, co tylko macie pod ręką i twórzcie. Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza mamy dla Was artystyczne wyzwanie! Stwórzcie dowolną techniką karykaturę jednego z naszych Bibliotekarzy w formacie A3 i przynieście ją do dowolnej placówki naszej Biblioteki. Możecie złożyć tylko jedną pracę! Na Wasze dzieła wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia czekamy do 21 maja (piątek).

Po zakończeniu konkursu nasze biblioteczne jury wybierze najśmieszniejsze, najlepsze, najciekawiej wykonane prace i przyzna nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 5-7, 8-11 oraz 12-16 lat.

Po zakończeniu konkursu zaprezentujemy Wasze prace w Galerii Biblioteki Głównej oraz na naszej stronie internetowej i Facebooku Biblioteki.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który wraz z kartą zgłoszeniową znajdziecie TUTAJ.