Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Czytelnia Naukowa Nr III

al. Solidarności 90
e-mail: c3@bpwola.waw.pl

Konkurs poetycko-prozatorski „Pisz jak Białoszewski”

W 2022 roku przypada 100. rocznica urodzin Mirona Białoszewskiego, autora m.in. “Pamiętnika z Powstania Warszawskiego”, “Donosów rzeczywistości”, “Teatru Osobnego” oraz “Chamowa”. Chcąc mieć swój udział w upamiętnianiu tego wyjątkowego pisarza, zorganizowaliśmy konkurs pod hasłem: „Pisz jak Białoszewski”.

Zachęcamy do stworzenia prozatorskiego lub poetyckiego utworu kreatywnie nawiązującego do dorobku autora “Szumów, zlepów, ciągów”.

Prace o długości nieprzekraczającej 5000 znaków ze spacjami można składać od 24.10 do 13.11 bezpośrednio w III Czytelni Naukowej (al. Solidarności 90, II p.) lub Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 106 (ul. Twarda 64), bądź drogą mailową na adres konkursy@bpwola.waw.pl.

Nagrodami dla wyróżnionych osób będą wartościowe publikacje książkowe oraz możliwość udziału w specjalnym wydarzeniu podsumowującym konkurs. Złoży się ono z dwóch części. Pierwszą będzie zwiedzanie wystawy „Białoszewski nieobecny” w Muzeum Woli pod przewodnictwem kuratorki wystawy, Magdaleny Staroszczyk, zaś drugą spotkanie z prof. Anną Sobolewską – eseistką, historykiem literatury z Instytutu Badań Literackich PAN, filmoznawczynią oraz wieloletnią przyjaciółką Mirona Białoszewskiego, które odbędzie się w Bibliotece na Twardej.