Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Literackie Poniedziałki w Wilanowie – spotkanie z Małgorzatą Rejmer

14 października o godzinie 18:30 zapraszamy na ul. Kolegiacką 3 na “Literacki Poniedziałek” z Małgorzatą Rejmer.

Z autorką powieści “Toksymia” oraz reportaży “Bukareszt. Kurz i krew” i “Błoto słodsze niż miód”, porozmawiamy o zbieraniu materiałów do książek. Będziemy dyskutować o próbie zrozumienia komunistycznej Albanii oraz niezwykłości Bukaresztu. Dowiemy się, co było najtrudniejszym doświadczeniem podczas pracy nad reportażami oraz jak ważną rolę odgrywa w twórczości autorki język. Dotkniemy ważnych i trudnych spraw – rozmów o cierpieniu, reżimie i braku wolności. Zastanowimy się wspólnie, co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu człowieka i jak odnajdywać piękno w najcięższych czasach.

Małgorzata Rejmer absolwentka kulturoznawstwa MISH UW, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek za debiutancką powieść “Toksymia”. Laureatka nagrody “Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, Gwarancji Kultury TVP Kultura oraz Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia za reportaż “Bukareszt. Kurz i krew”. Nagrodzona Bursztynowym Motylem i Paszportem “Polityki” za ostatnią książkę “Błoto słodsze niż miód”. Tegoroczna finalistka Nagrody Literackiej Nike za wspomniany wyżej reportaż o Albanii.