Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Literackie Poniedziałki w Wilanowie – spotkanie z Mirosławem Wlekłym

18 listopada o godzinie 18:30 zapraszamy na ul. Kolegiacką 3 na spotkanie z cyklu “Literacki Poniedziałek” z Mirosławem Wlekłym. Z reporterem “Dużego formatu” i autorem poczytnych książek będziemy rozmawiać o bohaterze jego najnowszej publikacji “Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo”. Pomówimy o postaci niezwykłego dziennikarza, który jako pierwszy opisał wielki głód na Ukrainie. Dotkniemy tematów etyki dziennikarskiej oraz odpowiedzialności twórców za słowo. Przyjrzymy się również sylwetce zapomnianego bohatera, który był w samym centrum wydarzeń lat 30-tych XX wieku.

Serdecznie zapraszamy.

Mirosław Wlekły absolwent Polskiej Szkoły Reportażu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor książek “All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, “Tu byłem. Tony Halik”, “Skąd się wziąłeś, Franciszku? Reporterska podróż do kraju papieża”, “Raban! O kościele nie z tej ziemi”, “Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo”. Publikował w antologiach reportażu oraz zagranicznej prasie. Nominowany do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej za reportaż “Niewolnicy z bananowej republiki” oraz nagrody im. Beaty Pawlak za reportaż “All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”. Na podstawie jego tekstów stworzono spektakle teatralne.