Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

al. Solidarności 90
e-mail: biblioteka@bpwola.waw.pl

Literatura w wersji on-line w Bibliotece na Woli

Wolscy Bibliotekarze stanęli przed niełatwym wyzwaniem nie tylko zaopiekowania się Czytelnikami w czasie zamknięcia Bibliotek, ale także zorganizowania im spotkań z literaturą w wersji on-line. Okazało się, że możliwości jest wiele, a wyobraźnia i kreatywność Bibliotekarzy nie ma granic. Oto aktywności, które przygotowali dla swoich dużych i małych Czytelników.

Czytanie z Lucjanem

Magdalena Mickiewicz z Biblioteki na Redutowej czyta młodym Czytelnikom i ich rodzicom wiersze, przypowiastki, opowiadania oraz opowiada o wydarzeniach on-line, które przygotowują lub udostępniają wolskie Biblioteki. Filmiki można oglądać na profilu YouTube oraz na Facebooku Wypożyczalni

Kolaże z Wisławą Szymborską

Biblioteka Komiksowo zorganizowała w formie wideokonferencji Młodzieżowe Kompozycje Kolażowe, których tematem były wyklejanki Wisławy Szymborskiej. Na zajęciach uczestnicy dowiedzieli się, że Szymborska, poza wierszami, tworzyła także kolaże, które nazywała wyklejankami.  Po krótkim wstępie i obejrzeniu kilku prac noblistki, uczestnicy spróbowali swoich sił w stworzeniu kolażu inspirowanego artystką z dostępnych im gazet. Efekty ich twórczych działań zobaczycie tutaj.

Piątkowe Czytanie na Dywanie

Wypożyczalnia nr 11 “Na Kole” znalazła sposób, aby kontynuować cykl, w ramach którego co tydzień spotykała się z małymi Czytelnikami na wspólnym czytaniu książek. Teraz piątkowe lektury poznajemy dzięki filmikom umieszczanym na facebookowym profilu Biblioteki.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

Mocnym punktem Wypożyczalni Fantasmagoria są interakcje z Czytelnikami podczas spotkań Klubu Czytelniczego. Okazało się, że spotkania takie mogą odbywać się  także w zmienionej, internetowej formule za pomocą ogólnodostępnego komunikatora. Zapraszamy na spotkania dwa razy w miesiącu.

Domowa Czytelnia

Wypożyczalnia nr 10 na swoim facebookowym profilu prowadzi akcję #domowaczytelnia, w ramach której poleca najciekawsze zdaniem Bibliotekarzy książki. Czytelnicy mogą znaleźć wśród nich opisy fabuły oraz ciekawe informacje na temat publikacji.

Wiersze dla dzieci

Bibliotekarze z Biblioteki na Chłodnej doskonale wiedzą, że mali Czytelnicy tęsknią za wizytami w ulubionych placówkach. Kasia z Biblioteki nr 46 tworzy specjalnie dla nich autorskie wierszyki, w których opowiada o emocjach związanych z tęsknotą za dzieciakami odwiedzającymi filię.

Poezja Ernesta Brylla

Bibliotekarka Jadzia z Biblioteki na Żytniej zachęca do sięgania po poezję i czyta wiersz zaprzyjaźnionego poety Ernesta Brylla.

Wiersz Marii Konopnickiej

Z kolei Emilia z Biblioteki Odolanka w ramach kącika “Chwila z poezją” postanowiła przeczytać wiersz Marii Konopnickiej “Podmuchy wiosny”.

Spotkanie kulinarne dla najmłodszych inspirowane literaturą

Obejrzyjcie też film nagrany przez bibliotekarkę Ewę z Biblioteki na Twardej, która nie tylko czyta fragment książki o “Pyzie na polskich dróżkach” ale również tworzy danie nim inspirowane.

To tylko część pomysłów ekipy naszych kreatywnych Bibliotekarzy. Zapraszamy do odwiedzania Facebookowej strony naszej Biblioteki, na której informujemy o inicjatywach oraz na www.bpwola.waw.pl gdzie znajdują się aktualności #zostańwdomuzliteraturą.

zostań w domu z literaturą