Dotyczy:

#NieZostawiamCzytelnika na Bemowie

W odpowiedzi na zalecenie #Zostanwdomu i akcję #NieZostawiamCzytelnika bemowska Biblioteka przygotowała dla swoich Czytelników udogodnienia, dotyczące zmian w systemie wypożyczeń, przygotowaliśmy specjalną ofertę zajęć i aktywności on-line. Prezentujemy je na naszej stronie internetowej oraz na profilu na Facebooku.

  1. W okresie, w którym biblioteka będzie zamknięta, wprowadzamy dwie zmiany w systemie przedłużania terminu wypożyczenia:
    • Można wielokrotnie prolongować każdą pozycję (do tej pory taka możliwość była tylko dla książek wypożyczanych na 30 dni)
    • Można prolongować pozycje, na które są rezerwacje, za wyjątkiem e-booków (rezerwacji i tak nie można odbierać, a więc nie wpływa to na okres oczekiwania).
    • Pozycje, które nie zostaną przez Czytelników samodzielnie przedłużone prolongujemy grupowo.
  1. Rozpoczęliśmy proces konwersji (części zbiorów) audiobooków z płyt CD do formatu Mp3. Umożliwi to, podobnie jak w przypadku e-booków, zdalne udostępnianie. Na bieżąco powiększamy ofertę audiobooków, dostępnych w e-usłudze do pobrania w formacie mp3. Przed wypożyczeniem Czytelnik może odsłuchać fragment wybranego audiobooka. Okres, na jaki jest wypożyczany audiobook, ustaliliśmy na 2 dni z możliwością przedłużenia tego terminu.  Zapraszamy do katalogu e-audiobooków: http://katalog.bibliotekabemowo.eu:8080/opac/ini.php?katalog=18 
  2. Na naszym Facebooku zamieszczamy wiele  praktycznych, ilustrowanych zdjęciami porad i ciekawych filmików instruktażowych, w których nasi Bibliotekarze pokazują m.in. jak wykonać wiosenne dekoracje domu, zakładkę do książki w formie Minionka, samolot z kartonu czy też przygotować własny zakwas na domowy chleb.                                     
  3. W ramach cotygodniowych zajęć jogi raz w miesiącu będziemy prezentować specjalny zestaw ćwiczeń adresowanych do seniorów.