#NieZostawiamCzytelnika na Bemowie

Prezentujemy kolejną porcję informacji na temat działań i aktywności on-line, jakie Biblioteka na Bemowie oferuje  Czytelnikom.

Rozpoczęliśmy proces konwersji audiobooków (części zbiorów) z płyt CD do formatu Mp3, co umożliwia, podobnie jak w przypadku e-booków, ich zdalne udostępnianie. Nie wychodząc z domu, Czytelnicy mogą poprzez katalog wypożyczyć  audiobooki – pobierając je na swoje urządzenie. Okres, na jaki jest wypożyczany audiobook, to dwa dni (z możliwością przedłużenia tego terminu). W chwili obecnej w katalogu dostępnych jest już prawie 300 tytułów i sukcesywnie powiększamy zbiory.

Nasze zajęcia i warsztaty przenieśliśmy teraz do świata wirtualnego. Zajęcia on-line dostępne są na naszym kanale na YouTube, profilu na Facebooku oraz na http://bibliotekabemowo.pl/

1. Cykliczne zajęcia i aktywności on-line
  • We wtorki i czwartki o godzinie 9:00 proponujemy “Kwadrans na rozruch – joga zamiast kawy”. Raz w miesiącu (w trzeci czwartek) zajęcia te przygotowane są w wersji dedykowanej seniorom (Fb).
  • W poniedziałki i środy o godzinie 9:00 zapraszamy na “Poczytanki Babci Danki” legendy i baśnie dla najmłodszych (www).
  • We wtorki o godzinie 16:00 czytamy dzieciom po angielsku. W planach mamy także czytanki w innych językach (www).
  • W czwartki o godzinie 15:00 zaplanowaliśmy słuchowisko Bon ton dla najmłodszych – Babcia Danka opowiada w nim o tym czym jest savoir vivre i jakie są zasady dobrego wychowania (www).
  • Co dwa tygodnie w piątek o godzinie 16:00 zapraszamy na cykl “My, Słowianie” – gawędy o fascynujących zwyczajach, rytuałach i obyczajach naszych przodków (www).
  • W każdą niedzielę o godzinie 16:00 na profilu Biblioteki na YouTube bibliotekarz Radek poleca najciekawsze propozycje filmowe, które w danym tygodniu można obejrzeć w telewizji (YouTube).
  • W soboty o godzinie 15:00 nasi Bibliotekarze prezentują swoje pasje. Dzielą się wiedzą i praktycznymi wskazówkami w zakresie m.in. szydełkowania, tworzenia roślinnych dekoracji w słoiku, przygotowywania naturalnych domowych kosmetyków i środków czystości (Fb).
  • Przy okazji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, o których piszemy na naszym profilu na Facebooku, Bibliotekarze polecają także warte uwagi e-booki z katalogu Biblioteki. Zachęcamy do korzystania z ich rekomendacji.

Mamy nadzieję, że nasze spotkania on-line będą także atrakcyjną i miłą formą spędzania czasu z Bibliotekarzami z naszych placówek!