Dotyczy:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

ul. Kowalczyka 3
03-193 Warszawa
tel.: 22 814 62 51
fax: 22 814 50 40
mail dyrektor@bibliotekabialoleka.pl

#NieZostawiamCzytelnika na Białołęce

Obecnie nasze wszystkie placówki są zamknięte, ale jesteśmy z naszymi Czytelnikami online! Mimo że nie możemy wypożyczać książek ani służyć naszą przestrzenią, to staramy się jak najpełniej realizować zadania Bibliotek.

Pozostajemy w stałym kontaktcie z Czytelnikami dzięki wiadomościom mailowym oraz na Facebooku. Udzielamy informacji, doradzamy, polecamy książki online. Tworzymy wpisy, jak sobie radzić podczas kwarantanny, jak spędzać czas, skąd czerpać inspirację do zabawy, nauki, pracy. Na Facebooku Czytelnicy znajdą bazę linków do miejsc w sieci, w których można za darmo obejrzeć spektakl teatralny, przeczytać książkę, posłuchać muzyki, wybrać się w wirtualną podróż czy na wirtualne spotkanie autorskie.

Biblioteka oferuje dostęp do platformy ebooków Legimi (kody wydajemy Czytelnikom mailowo), a na Facebooku proponujemy wspólne zabawy i aktywności online. Nasi bibliotekarze podzielili się również zdjęciami swoich domowych biblioteczek z zachętą, aby czytelnicy również pochwalili się swoimi zbiorami.

Czytelnia Naukowa Nr XX wprowadziła dodatkową usługę online – skanowanie książek na życzenie Czytelnika. Wystarczy napisać do nas na adres czytn20@bibliotekabialoleka.pl z informacją, czego potrzebujecie, a my odeślemy Wam skan na maila. Skanowanie dotyczy tylko księgozbioru Czytelni Naukowej Nr XX, a usługa dostępna jest dla czytelników Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka.

Zapraszamy również serdecznie na blog naszej Zielonej Biblioteki, na którym znajdziecie relacje ze spotkań, wiele ciekawych artykułów i inspiracji.