Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

#NieZostawiamCzytelnika na Pradze-Południe

#NieZostawiamyCzytelnika, to już oczywiste! Poniżej publikujemy nową porcję linków (związanych nie tylko z literaturą), dzięki którym można urozmaicić sobie i bliskim czas spędzony w domu.

LITERATURA
Wciąż polecamy wirtualne spotkania z autorami organizowane przez Unia Literacka. W tym tygodniu jeszcze zdążycie usłyszeć m.in. Stanisława Łubieńskiego i Annę Dziewit-Meller. Sprawdźcie koniecznie, na kiedy spotkania są planowane!

LITERATURA
Na stronie Lustro Biblioteki pojawiła się lista bibliotek cyfrowych oferujących zdigitalizowane książki oraz dokumenty audiowizualne. Warto rzucić okiem!

DLA DZIECI
A może trzeba czymś zająć naszych Najmłodszych Czytelników? Jeśli tak, to polecamy rewelacyjną listę linków przygotowaną przez Mysie Harce. Znajdziecie tam odnośniki do kart pracy i kolorowanek przygotowanych przez kilka znanych wydawnictw oraz dowiecie się, gdzie będzie do zobaczenia Pippi… w wersji operowej!

DLA DZIECI
Fundacja Artystyczna Młyn przygotowała dla najmłodszych słuchowiska pt. “Boluś i Jeż” oraz “Boluś, Asia i Dinozaur”. To bardzo pouczające historie! Dostępne są również materiały dla rodziców oparte na tych słuchowiskach.

FILM
Zdecydowanie wartą uwagi jest inicjatywa studentów Szkoły Filmowej w Łodzi! Otóż realizują film dokumentalny, opowiadający o życiu Polaków w czasie pandemii. Każdy z nas może współtworzyć ten film! W jaki sposób? Tu znajdziecie szczegóły.

SZTUKA                                                                                                           Jeśli ktoś tęskni do wizyt w Muzeum, to… bez problemu może się tam udać! Istnieje możliwość zwiedzenia online m.in. Musée d’Orsay w Paryżu czy British Museum w Londynie. Pełna lista Muzeów dostępnych do wirtualnego zwiedzania znajduje się na stronie KuKulturze.

#bppragapoludnie