Dotyczy:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

ul. św. Wincentego 85
03-291 Warszawa
tel.: 22 814 24 07
fax.: 22 814 24 07 wew. 7
e-mail: info@multibiblioteka.waw.pl

#NieZostawiamCzytelnika na Targówku

Drogie Czytelniczki, drodzy Czytelnicy!

Pomimo, że czasowo biblioteki pozostają zamknięte, my jak zawsze zachęcamy Państwa do czytania i do uczestniczenia w kulturze. Nasza Biblioteka z przyjemnością dołącza do akcji zainicjowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  #NieZostawiamCzytelnika, której celem jest promowanie dostępu do kultury, nauki i informacji online.

Biblioteka Publiczna na Targówku umożliwia bezpłatne wypożyczenie ebooków w serwisie Legimi, który zawiera dostęp do ponad 60000 tytułów książek. Trzydziestodniowy kod dostępu do platformy Legimi można uzyskać mailowo, wysyłając prośbę o jego pozyskanie, na adres: czytelnia@multibiblioteka.waw.pl, pamiętając aby w treści wiadomości podać numer karty czytelnika. Więcej informacji: https://www.multibiblioteka.waw.pl/legimi-w-bibliotece/#more-9529.

Zapraszamy także do zapoznania się z bogatym zasobem zdigitalizowanych publikacji oraz dokumentów audiowizualnych udostępnionych w bibliotekach cyfrowych.

Poniżej linki do wybranych bibliotek cyfrowych:

Pragniemy również poinformować, że jest możliwość uzyskania zdalnej porady w ramach działalności Punktów Cyfrowego Wsparcia Seniora. Zapraszamy do konsultacji telefonicznych z Doradcą Cyfrowym – Panem Dariuszem Chmielewskim w poniedziałki i w piątki w godzinach od 11.00 do 14.00. Kontakt telefoniczny – tel. 733502769 lub e-mailowy: dchmielewski@multibiblioteka.waw.pl

Natomiast na profilu Facebooka Biblioteki, od poniedziałku do piątku o godzinie 10.00, będą publikowane filmiki, na których biblioteczna pacynka leniwiec Lu – który bardzo lubi czytać dzieciom – będzie prezentował wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych autorów ponadczasowych utworów.

Mając na uwadze fakt, że obecnej sytuacji najbezpieczniej pozostać jest w domu, oczywiście najlepiej z książką, proponujemy również przejrzenie i skorzystanie z innych serwisów umożliwiających kontakt ze sztuką m.in. przygotowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego #Zostańwdomu – sztuka przyjdzie do domu! oraz Filmotekę Narodową – Instytutem Audiowizualnym Zostań w domu z Ninateką.

Z pozdrowieniami,
Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki