Dotyczy:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

al. Solidarności 90
01-003 Warszawa
tel.: 22 838 37 91
e-mail: biblioteka@bpwola.waw.pl

#NieZostawiamCzytelnika na Woli

Biblioteka Publiczna na Woli skupia się na tym, aby w czasie, gdy zamknięte są wszystkie placówki jej Czytelnicy nie czuli się pozostawieni i opuszczeni. Wszystkie działania Biblioteki skupione są na promowaniu czytelnictwa za pośrednictwem Internetu, informowaniu o ciekawych inicjatywach i podtrzymywaniu kontaktu z Czytelnikami. Podkreślamy, że #TerazCzasNaCzytanie i warto go właśnie w ten sposób spożytkować.

Działania Biblioteki na Woli opatrzone są hasztagiem #zostańwdomuzliteraturą. Stworzyliśmy specjalną, ciągle aktualizowaną bazę okołoliterackich materiałów, stron, blogów i miejsc w sieci, z których można korzystać za darmo. Zapraszamy wszystkich do obcowania z literaturą w domowym zaciszu: https://www.bpwola.waw.pl/2020/03/16/zostajemy-domu-literatura/

Na naszych kanałach w mediach społecznościowych organizujemy różne akcje i zabawy dla Czytelników. W albumie “Co czytają bibliotekarze”, podglądamy naszych pracowników podczas lektury, na profilach filii odbywają się konkursy i quizy czytelnicze. Informujemy także na bieżąco o wydarzeniach ze świata literatury.

Bezpłatny dostęp do serwisów Legimi i Ibuk Libra, który do tej pory można było otrzymać w naszych filiach, można teraz zdobyć drogą mailową. Zachęcamy naszych Czytelników do umilania sobie czasu lekturą e-booków.

Udało nam się przenieść część naszych działań i spotkań do Internetu. Poliglotka zaprasza do skorzystania z możliwości poszerzania kompetencji językowych podczas konwersacji po niemiecku za pośrednictwem komunikatora internetowego. Seniorzy, z kolei, mogą korzystać z Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora drogą telefoniczną lub on-line (zapisy prowadzimy pod numerem 733 749 714).

Jedna z naszych filii – Biblioteka na Redutowej stworzyła także specjalny kanał na YouTube z filmami, na których Bibliotekarze czytają dzieciom bajki i wiersze: https://www.youtube.com/channel/UCHWUiUxR9HVx4XAHZmQdNGQ

Informujemy także na bieżąco o akcjach wsparcia organizowanych przez Dzielnicę Wola. Zachęcamy do wzajemnej pomocy i wrażliwości na potrzeby osób szczególnie zagrożonych w tej niełatwej sytuacji, która nas dotyka.

Ciągle wdrażamy nowe pomysły, rozwijamy inicjatywy naszych Bibliotekarzy i staramy się urozmaicić naszym Czytelnikom ten trudny czas rozłąki. Zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Robimy wszystko, aby nasi Czytelnicy się z nami nie nudzili.

zostań w domu z literaturą