40-latek. Kulisy kultowego serialu

Rok wydania2024
EAN (ISBN)9788367805421
Opis w Katalogu Centralnym

Autor książki Rafał Dajbor to dziennikarz i aktor związany z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Jego publikacja gromadzi wspomnienia o kultowym serialu, który w przyszłym roku będzie obchodził swoje pięćdziesięciolecie. Krzysztof Teodor Toeplitz i Jerzy Gruza stworzyli komediową produkcję, która trwale wpisała się w polską kulturę – w końcu kto nie słyszał o łuku Karwowskiego albo kobiecie pracującej, co żadnej pracy się nie boi? A jeśli ktoś nie słyszał to wyjaśnienie znajdzie w tej książce. Czytelnik dowie się także, jak zrodził się pomysł na 40-latka, jak przebiegała produkcja, a także jak widzowie i recenzenci ocenili ten pomysł.

Mowa także o produkcjach filmowych, takich jak “Motylem jestem, czyli romans 40-latka” lub “40-latek. 20 lat później”. Autor przytacza wypowiedzi twórców i żartobliwe sytuacje, w których brał udział np. Andrzej Kopiczyński, serialowy Stefan Karwowski. Książkę uatrakcyjniają fotosy z serialu i filmów, a także zdjęcia aktorów i twórców. Polecam fanom serialu i polskiego kina. Okładka twarda, szyta.