Co rośnie w parku

Zgrabne połączenie przyrodniczej narracji popularnonaukowej z fabułą. A do tego świetne ilustracje.

Czytaj dalej

Pięści anioła. Walka o złoto Zbigniewa Pietrzykowskiego

Biografia czterokrotnego mistrza Europy i trzykrotnego medalisty olimpijskiego, znanego ze świetnej kontry i zwanego „dżentelmenem ringu”, bo nie nokautował słabszych rywali.

Czytaj dalej

Pałac w Moczarowiskach

Powieść obyczajowa z suspensem i humorem oraz ładnie wykorzystanym motywem retro.

Czytaj dalej

Minas Warsaw

Inwazja maga na współczesną Warszawę, czyli sensacja, komedia i fantasy w znakomitym połączeniu.

Czytaj dalej

Sześć niemożliwych rzeczy. Kwanty ukojenia i tajemnice subatomowego świata

O mechanice kwantowej z humorem i talentem popularyzatorskim.

Czytaj dalej

Offline. Jak dzięki życiu bez pieniędzy i technologii odzyskałem wolność i szczęście

Książka prawdziwego oryginała zwanego “człowiekiem bez pieniędzy”. Można tak powiedzieć o wielu z nas, ale Mark Boyle naprawdę zrezygnował z gotówki, kart płatniczych, konta bankowego, Internetu, telefonu, a nawet zegarka, po czym przeniósł się na łono natury, samodzielnie wybudował dom i wreszcie zaczął odczuwać pełnię życia.

Czytaj dalej

Łowca nastolatek. Prawdziwa historia “Krystka” i Zatoki Sztuki

Reportaż “Łowca nastolatek” jest rzetelną dokumentacją pomorskiej seksafery, którą kilka miesięcy temu nagłośnił Sylwester Latkowski w filmie “Nic się nie stało”.

Czytaj dalej

Wzgórze przyśnień

Historia literatury wciąż może być fascynująca. Truizm? Niby tak, ale przy odkryciach w rodzaju „Wzgórza przyśnień” nabiera on innego zabarwienia. Oto Arthur Machen – kojarzony zapewne przez fanów literatury grozy – przedstawia się nam jako wybitny stylista, a sama powieść została przezeń obdarzona mianem „Robinsona Crusoe duszy”.

Czytaj dalej

Nie wiesz wszystkiego

Najnowsza powieść Marcela Mossa – autora głośnych, użytecznych społecznie thrillerów. Kontynuacja “Nie wiesz wszystkiego” została już zapowiedziana. To dobrze, i to z wielu powodów. Moss stworzył rasową powieść, w której reguły gatunkowe nie przeszkadzają w zarysowaniu ważnych problemów współczesnej młodzieży i rodziny.

Czytaj dalej

Tajny agent słoń

“Moonraker” z Rogerem Moorem dla dzieci, czyli najlepsze połączenie walki o przetrwanie życia na ziemi z ogromną dawką humoru.

Czytaj dalej