Nieuporządkowane życie planet

Książka, mimo sporej dawki wiedzy, którą niesie, uświadamia czytelnikowi, jak wiele zostało jeszcze do odkrycia w naszej najbliższej kosmicznej okolicy.

Czytaj dalej

Dal. Listy z Afryki minionej

Eseistyczno-fotograficzna podróż do Afryki kolonialnej.

Czytaj dalej

Poufne

Miniatury Grynberga to popis panowania nad małą formą, świadectwo znakomitego słuchu językowego, psychologicznej wnikliwości i umiejętności wyławiania z rzeczywistości znaczącego szczegółu.

Czytaj dalej

Ada i tajemnica Galla Anonima

Dwunastolatka na tropie jednej z największych zagadek polskiej historii.

Czytaj dalej

Warszawa. Piżamorama

Warszawska odsłona francuskiej serii książek z efektownymi animacjami “ombro cinema”.

Czytaj dalej

Uśpienie

Znakomity kryminał podany w szwedzkim, ale oryginalnym – nie Larssonowskim – stylu. „Uśpienie” jest mistrzowskim połączeniem przerażającej zagadki z dramatami rodzinnymi i to obu stronach barykady.

Czytaj dalej

Na sygnale. Z życia ratownika medycznego

Bardzo ciekawa nowość z literatury faktu, której autorka odsłania przed czytelnikami kulisy pracy w karetce pogotowia. Lysa Walder od 1994 roku pracuje jako pielęgniarka i ratownik medyczny.

Czytaj dalej

Molestowane. Historie bezbronnych

Katarzyna Borowska i Anna Matusiak-Rześniowiecka docierają tam, gdzie nasz wzrok wolałby nie sięgać. Tym razem rozmawiają z kobietami będącymi ofiarami molestowania seksualnego.

Czytaj dalej

Nieśmiały zabójca

Hiszpańska autorka Clara Usón tworzy literaturę najwyższych lotów, toteż odbiorców “Nieśmiałego zabójcy” należy szukać wśród czytelników o najbardziej wysublimowanych gustach. Skoro już jesteśmy przy tytule. To nie jest kryminał…

Czytaj dalej

Księga Hektora

Druga część cyklu komiksów “Pamiętniki Wisienki”. Główna bohaterka to rezolutna dziesięciolatka pragnąca zostać pisarką.

Czytaj dalej