Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Ten ciekawy i dobrze napisany reportaż autorstwa dziennikarki związanej z tygodnikami “Newsweek” i “Polityka” to książka zaangażowana, której celem jest – najogólniej rzecz ujmując – zracjonalizowanie pojęcia piękna, promowanego przez współczesne media.

Czytaj dalej

Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Jest to publikacja popularnonaukowa, przeznaczona dla starszych dzieci i młodzieży i wprowadzająca w tajniki skomplikowanych zagadnień w sposób zabawny, niekiedy przewrotny, zmuszający do myślenia.

Czytaj dalej

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

Książka, która już w chwili wydania budziła wielkie kontrowersje i wywoływała spory, to rzetelna – choć stronnicza – praca dziennikarska, wykonana przez francuskiego publicystę, znanego z tekstów homofilskich.

Czytaj dalej

Narodziny pigułki

Amerykański dziennikarz, autor biografii Ala Capone oferuje czytelnikom sprawnie napisaną, przystępną i ciekawą historię pigułki antykoncepcyjnej. Książka, ze względu na swoje walory tematyczne i stylistyczne, zainteresuje wszystkich miłośników literatury faktu.

Czytaj dalej

Posełki. Osiem pierwszych kobiet

Książka dziennikarki współpracującej między innymi z “Wysokimi obcasami”.  Autorka łączy umiejętności dziennikarskie z rzetelną pracą badawczą, tworząc ciekawą w odbiorze opowieść o pierwszych kobietach w sejmie polskim.

Czytaj dalej

Złota klatka

Najpopularniejsza szwedzka autorka powieści kryminalnych, twórczyni słynnej serii o Fjallbace  oferuje czytelnikom nową serię, w której dominują tendencje obyczajowe.

Czytaj dalej

Upadające imperium

Kolejna książka amerykańskiego pisarza i scenarzysty, laureata prestiżowej nagrody Hugo. Jest to książka inicjująca nowy cykl autora, space operę zatytułowaną “The Interdependency”.

Czytaj dalej

Gambit

Kolejna książka pisarza, znanego z serii „Wotum” opisującej śledztwa historyczne prowadzone przez byłego prokuratora IPN Jakuba Kanię. Tym razem autor również sięga do historii PRL, by na tle zimnowojennych realiów pokazać wielowątkową historię szpiegowską.

Czytaj dalej

Jesteśmy wielcy

Książka brytyjskiej pisarki to wzruszająca powieść obyczajowa dla młodszych czytelników. Głosem dziesięcioletniej dziewczynki autorka opowiada o wyjątkowej rodzinie.

Czytaj dalej

Najwyższa na świecie wieża z książek

Hiszpańska ilustratorka oferuje przepiękną i uniwersalną opowieść dla najmłodszych. Urocze rysunki, łączące schematyczny realizm z humorystyczną baśniowością, składają się na promującą czytelnictwo historię o sile wyobraźni i wartości wewnętrznego świata.

Czytaj dalej