Sorge

Książka wybitnej młodej pisarki to niezwykła, emocjonalna powieść obyczajowa. Książki tej nie czyta się łatwo, ale wyrobieni czytelnicy bez większego trudu rozszyfrują stosowane przez autorkę techniki i dotrą do przesłania.

Czytaj dalej

Kancelaria

Pierwsza wydana w Polsce powieść amerykańskiej pisarki średniego pokolenia, laureatki wielu prestiżowych nagród. Jest to powieść łącząca wysoki poziom artystyczny z lekkością pióra, głębokie przesłanie z wciągającą fabułą i uniwersalność rzeczywistości przedstawionej z ciekawą kreacją bohaterów.

Czytaj dalej

Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków

Książka norweskiego dziennikarza i pisarza to dość udany debiut z pogranicza kryminału i zaangażowanej powieści ekologicznej. Książka spodoba się przede wszystkim miłośnikom dzikiej atmosfery skandynawskiej przyrody, bo tejże mamy tu naprawdę dużo.

Czytaj dalej

Skradzione dziecko

Debiutancka książka brytyjskiej prezenterki to dość typowy thriller obyczajowy. W centrum fabularnym książki znajduje się rodzina wychowująca adoptowane dziecko, sprawiające problemy wychowawcze

Czytaj dalej

Peterkin & Brokk. Księga Czterech

Książka ta jest bardzo specyficznym połączeniem steampunku i (promowanego zresztą przez autora) gatunku bizarro fiction. Jest to jednocześnie powieść kryminalna, czerpiąca garściami z klasycznych pozycji tego gatunku.

Czytaj dalej

Herezje

Jest to pozycja przeglądowa o charakterze popularnonaukowym. Głównym tematem książki są stare herezje z pierwszych wieków Kościoła. Autor prezentuje je w ujęciu tematycznym, wyróżniając herezje dotyczące Trójcy Świętej, bóstwa i człowieczeństwa Chrystusa, zbawienia i herezje dotyczące Kościoła.

Czytaj dalej

Lęk. Jak sobie radzić z chorobą naszych czasów

Kolejna książka brazylijskiego psychiatry, terapeuty i autora kilkunastu publikacji. Jest to esej popularnonaukowy, w którym autor dzieli się z czytelnikami swoją koncepcją dotyczącą Syndromu Przyspieszonego Myślenia.

Czytaj dalej

Kot w domu. Instrukcja obsługi

Jest to sprawnie napisana, zabawna i do bólu szczera opowieść o kotach. Autorka opowiada o swoich wieloletnich doświadczeniach hodowcy, a opowieść tę przeplata informacjami ogólnymi.

Czytaj dalej

Byli sobie raz

Mimo że z zawodu była malarką – tak, jak jej dziad, wuj i matka, to w niniejszej książce prezentuje się jako godna spadkobierczyni talentu ojca i baczna obserwatorka otaczającego ją świata. Książka napisana jest ze swadą, w doskonałym stylu. Czyta się ją szybko i z zainteresowaniem.

Czytaj dalej

Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Ten ciekawy i dobrze napisany reportaż autorstwa dziennikarki związanej z tygodnikami “Newsweek” i “Polityka” to książka zaangażowana, której celem jest – najogólniej rzecz ujmując – zracjonalizowanie pojęcia piękna, promowanego przez współczesne media.

Czytaj dalej