Jerzy Nowosielski w Wesołej

Przewodnik ten poświęcony jest jednemu z najcenniejszych obiektów Mazowsza, wpisanemu w 2004 roku do rejestru zabytków Kościołowi pw. Opatrzności Bożej w Wesołej.

Czytaj dalej

Nasze miejsce

Debiutancka powieść amerykańskiej psycholożki to utwór obyczajowo-psychologiczny skierowany do miłośników tego typu książek.

Czytaj dalej

Turbopatriotyzm

Bardzo ciekawa propozycja warszawskiego semiotyka kultury, naukowca i publicysty. Jest to książka o charakterze popularnonaukowym z pogranicza kulturoznawstwa, socjologii i nauk politycznych.

Czytaj dalej

Rok 1939. Od beztroski do tragedii

Autorzy proponują starannie wydane kalendarium, przedstawiające wydarzenia 1939 roku.

Czytaj dalej

Skandynawia halal. Islam w krainie białych nocy

Jest to zbiór krótkich tekstów publicystycznych, z których część ukazywała się wcześniej w polskiej prasie. Teksty dotyczą – najogólniej rzecz ujmując – muzułmańskich emigrantów w Szwecji, Danii i Norwegii.

Czytaj dalej

14-14. Przyjaźń ponad czasem

Ze współpracy dwojga Francuzów: autora powieści fantasy i pisarki, jednocześnie nauczycielki języka francuskiego, powstała ciekawa propozycja dla młodzieży, która zyskała aprobatę rodzimych czytelników pary autorów.

Czytaj dalej

Tata już biegnie

Prezentowana książeczka to utwór żartobliwy, opowiadający o relacji dziecka z ojcem, o lękach i poczuciu bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom

Książka amerykańskiego publicysty, specjalizującego się w tematyce związanej z nowymi technologiami, a w szczególności z firmą Apple, jej pracownikami i sposobem funkcjonowania. Tym razem autor oferuje czytelnikom szczegółową biografię obecnego dyrektora generalnego firmy – Tima Cooka

Czytaj dalej

Nasz dom płonie

Debiutancka powieść byłej prawniczki amerykańskiej to thriller obyczajowy.

Czytaj dalej

Przegwizdane

Debiutancka książka francuskiej autorki to urocza i refleksyjna powieść obyczajowa.

Czytaj dalej