Witajcie w Puppet Show

Debiutancka książka brytyjskiego prokuratora to ciekawa propozycja dla miłośników powieści kryminalnych. Główny wątek powieści – pościg za brutalnym seryjnym mordercą – skonstruowany jest niespiesznie, ale ze zrównoważonym rozłożeniem napięcia.

Czytaj dalej

Sweetbitter

Debiutancka powieść młodej Amerykanki to współczesna literatura obyczajowa z kulinariami w tle.

Czytaj dalej

Złoto Wrocławia. Narodziny legendy

Książka doktora historii, specjalizującego się w zagadnieniu strat wojennych. Jest to zgodna z metodologią badań historycznych analiza tak zwanego “Złota Wrocławia” – legendy, której mitologizowany kontekst krzyżuje się w świadomości ludzi z faktami historycznymi.

Czytaj dalej

Rakietowi miliarderzy. Elon Musk, Jeff Bezos i nowy wyścig kosmiczny

Książka amerykańskiego dziennikarza to znakomity reportaż, poruszający jakże aktualny temat wyścigu kosmicznego, rozgrywającego się między miliarderami ze Stanów Zjednoczonych.

Czytaj dalej

Wojna według Karskiego

Książka prozaika, poety, dramaturga i publicysty to eseistyczna, dygresyjna opowieść o życiu i poglądach Jana Karskiego – emisariusza, dyplomaty i – jak to określa autor: “jednego z najszlachetniejszych naszych bohaterów”.

Czytaj dalej

W skali od 1 do 10

Debiutancka książka dwudziestoletniej Brytyjki została napisana w szpitalu psychiatrycznym, gdzie autorka przebywała w związku ze swoimi zaburzeniami (osobowość borderline). Autorka przekazała głównej bohaterce książki część swoich doświadczeń i pokazała jej drogę do hospitalizacji oraz przebieg samego leczenia.

Czytaj dalej

Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej

Jest to książka prezentująca sylwetkę Wandy Błeńskiej – lekarki, misjonarki, twórczyni ośrodka leczenia trądu w Bulubie nad Jeziorem Wiktorii w Ugandzie.

Czytaj dalej

Dalej niż niebo. Ty i wszechświat

Książka irlandzkiego komika i prezentera, byłego studenta fizyki matematycznej. Jest to kolejna na rynku książka popularyzatorska dotycząca kosmosu.

Czytaj dalej

Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody

Książka amerykańskiej ilustratorki i popularyzatorki nauki to edukacyjna pozycja ciekawostkowa dla młodzieży. Ideą przyświecającą autorce przy tworzeniu książki było poznawanie różnych dziedzin wiedzy poprzez rysunki.

Czytaj dalej

Dziennik Anne Frank

Komiks stanowi przepiękną interpretację roli i znaczenia Anny Frank dla współczesnego rozumienia świata. Jednocześnie zaś z powodzeniem może pełnić funkcję popularyzatorską wśród młodych ludzi

Czytaj dalej