Dotyczy:

Czytelnia Naukowa Nr XVI

Pl. Inwalidów 3
01-514 Warszawa
tel.: 22 832-23-68
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Spotkanie autorskie na Żoliborzu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z poetą i prozaikiem Andrzejem Rodysem, autorem książki „Obrachunki WIECHowskie”, które odbędzie się 11 czerwca 2022 o godz. 16.00 w Czytelni Naukowej nr XVI.

Andrzej Rodys, jak sam o sobie mówi, “Choć urodzony w Śródmieściu, a zamieszkały na Bielanach, czuje się Żoliborzaninem.” W latach 1939-1945 mieszkał przy placu Inwalidów 3 (w budynku, w którym obecnie znajduje się Czytelnia Naukowa nr XVI). To właśnie tu kształtowała się jego świadomość “po żoliborsku” i stąd wywodzi się Jego ogromny sentyment do Żoliborza. Andrzej Rodys, ekonomista z wykształcenia, pisze od bardzo dawna, ale jako autor debiutował dopiero w roku 2005 w almanachu “Na skrzydłach poezji” (Wyd. TAD-AD). Od tego czasu wydał dziewięć zbiorów wierszy oraz „opowieść warszawską” pt. “Karol Hardy” i inni. Wiersze, opowiadania i eseje publikował też w licznych almanachach i antologiach, w czasopismach tradycyjnych i portalach internetowych. Zdobywał nagrody i wyróżnienia w konkursach literackich.

Szczególne, choć nie jedyne miejsce w jego twórczości zajmuje tematyka warszawska, a w niej prym wiedzie tęsknota za tą Warszawą, której już nie ma, w szczególności za tą Warszawą, która stanowiła przedmiot twórczości Wiecha…

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!