Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Spotkanie autorskie z Anną Kamińską w Wilanowie

Kto: Wilanowska Biblioteka Publiczna

Co: Spotkanie autorskie z Anną Kamińską

Kiedy: piątek, 13 maja, godz. 18:30

Gdzie: Biblioteka Główna, ul. Kolegiacka 3

Pokonywały kolejne góry i zadziwiały wielu swoją siłą. Różniły się od siebie. Jedna miała wielkie ambicje zdobywania kolejnych szczytów, drugiej zależało na tym, by promować kobiece wejścia i kobiecy alpinizm. Szanowały się, ale nie dogadywały. Gdy dla jednej liczyła się rodzina i przyjaciele, druga pogrążała się w samotności i coraz bardziej stroniła od bliźnich. A jednak dla obydwu góry miały niezwykłe znaczenie. On również widział w zdobywaniu szczytów coś więcej, choć jego życie toczyło się na nizinach. Swoją charyzmą i niezwykłym podejściem udało mu się stworzyć pierwszą w Polsce skuteczną terapię dla narkomanów. Podczas, gdy inni rozkładali bezradnie ręce on eksperymentował i szukał drogi do ludzi, którzy byli obojętni wobec wszystkiego poza narkotykami.

O biografiach niezwykłych ludzi – Wandy Rutkiewicz, Haliny Krüger-Syrokomskiej oraz Marka Kotańskiego, zbieraniu materiałów do książek i fascynacji przyrodą porozmawiamy z Anną Kamińską, autorką poczytnych książek.