Biblioteka “Przy Baleya” (W99, BD48)

ul. S. Baleya 9
e-mail: przybaleya@bpochota.waw.pl

Czy autor kryminałów musi być policjantem? – spotkanie online z Agnieszką Pruską

Zapraszamy 16 września (środa) 2020 r. na fanpage Biblioteki na Ochocie na Facebooku, gdzie o 18.00 rozpocznie się spotkanie online z autorką kryminałów Agnieszką Pruską.

Agnieszka Pruska – pisarka i animatorka kultury. Autorka serii bestsellerowych powieści policyjnych o śledztwach gdańskiego komisarza Barnaby Uszkiera oraz cyklu komedii kryminalnych z udziałem dwóch nauczycielek Julii i Alicji. Jej debiut literacki to powieść kryminalna „Literat” opublikowana w wydawnictwie Oficynka w 2013 roku. Kolejne powieści utwierdziły czytelników w fascynacji jej twórczością, autorka była wyróżniana i nagradzana za następne książki: “Hobbysta”, “Żeglarz”, “Zwłoki powinny być martwe”, “Spadkobierca”. Właśnie ukazała się najnowsza – “Łowca”.
Mieszka w Gdańsku, z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego, ale pracuje w firmie informatycznej. Od 2000 trenuje aikido, ma stopień mistrzowski (2 dan).
Jak sama autorka mówi: Inspiracje do fabuły bywają rozmaite: czasem jest to jakaś scena, czasem postać lub miejsce. Albo coś jeszcze innego, coś, co pozwoli autorowi na uruchomienia wyobraźni. W przypadku “Łowcy” była to pewna rozmowa telefoniczna, odbyta kilka lat temu późnym wieczorem.

Spotkanie organizuje Biblioteka “Przy Baleya”.