Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 125

ul. Czerniakowska 38a
00-714 Warszawa
tel.: 22 841 33 58
e-mail: nr125@bpmokotow.waw.pl

Stanisław Bareja i bliscy – spotkanie autorskie

Wspomnienia córki, Katarzyny Barei

Minęły lata i przemijają pokolenia, ale filmy Stanisława Barei są nadal popularne wśród widzów różnych kategorii wiekowych. Co powoduje, że twórczość tego reżysera jest wciąż chętnie oglądana? Czy istnieje coś takiego jak “bareizm” i czy ukazywał on w krzywym zwierciadle rzeczywistość przaśnego PRL? A może pewne cechy zbiorowe są ponadczasowe i występują do dnia dzisiejszego w naszym życiu codziennym? I w końcu najważniejsze: jakim człowiekiem był Stanisław Bareja, legendarny reżyser polskiego kina? Na te i inne pytania możecie znaleźć odpowiedź na spotkaniu z córką filmowca, panią Katarzyną Bareją. Na słuchaczy czeka uczta bezcennych wspomnień, jakich nigdzie indziej nie można usłyszeć.

Pretekstem do spotkania jest napisana przez Katarzynę Bareję książka o ojcu “Żaby w śmietanie, czyli Stanisław Bareja i bliscy”, którą można wypożyczyć w mokotowskiej bibliotece 📕 klik tutaj (książka) i tutaj (audiobook).

Przy okazji – można u nas wypożyczyć filmy Stanisława Barei 🎬 klik tutaj.


Zaprasza Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 125
📅 4 kwietnia 17:30
🏫 ul. Czerniakowska 38a
💰 Wstęp wolny

W górnej połowie na biały tle rysunek Stanisława Barei na którym uśmiechnięty mężczyzna uśmiecha się do nas. Oświetlają go dwa reflektory, a obok niego stoi kamera filmowa. Pod nim tekst: żaby w śmietanie, czyli Stanisław Bareja i bliscy; oraz tekst zawarty w artykule.