Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 “Zielona”

ul. L. Berensona 38
03-278 Warszawa
tel.: 22 675 05 12
e-mail: wyp124@bibliotekabialoleka.pl

V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady i konkursy dla czytelników na Białołęce!

Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz towarzyszy czytelnikom od 40 lat. Rodzina Borejków mieszkająca na poznańskich Jeżycach jest rodziną nietuzinkową, pełną wyrazistych postaci, a opisywane wydarzenia pełne są nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wśród pracowników biblioteki Zielonej i naszych czytelników są fani tej serii, dlatego z ochotą przyłączamy się do akcji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady, organizowanego już po raz piąty przez Wydawnictwo Akapit Press.

 
W ramach akcji zapraszamy na posłuchanie fragmentu książki “Pulpecja”, czyta Dominika.
 

Przy okazji zabawy mamy dla Państwa dwie zabawy:

Konkurs dla dzieci: portret na podstawie opisu

Zapraszamy serdecznie dzieci do wykonania portretu jednej z bohaterek Jeżycjady na podstawie opisu, który znajdziecie poniżej. 

 
Możecie użyć kredek, flamastrów, farb, pasteli olejnych, super jeśli uda Wam się użyć metody wydzieranki lub coś dodatkowo powycinać z papieru kolorowego i podoklejać. Na Wasze prace czekamy do końca marca zielona124@gmail.com z dopiskiem w temacie  “Jeżycjada”.Gabriela
„brwi szerokie i stanowcze” „inteligentne brązowe oczy”, „twarz rumiana, myśląca i dość silnie piegowata” „krzywo przycięta blond czupryna” „wyglądała jak duży zaniedbany chłopak. Nie była fanatyczką elegancji”.

Ida
„nieprzeciętnie chuda, garbiła plecy” „kościste nogi o dużych stopach” „kędzierzawa, płomiennoruda, roczochrana strzecha” (włosy), „bardzo jasna cera, liczne piegi, małe zielone oczy, duże białe zęby z lekkim przodozgryzem”

Natalia
„chuda jak patyk, wielkooka, nerwowa o imponującym zgryzie” „szare oczy” „Natalia była smukła i wiotka, miała wielkie szare oczy o poetycznym, zadumanym wejrzeniu i wielkie białe zęby. Poza tym, z jej twarzy widać już było tylko piegi, tak była szczupła.”

Patrycja
„złote loczki” „policzki jak róże, usta jak maliny”, „dołeczki w policzkach, cera jak aksamit, zęby jak perły” „oczy lazurowe”

(Opisy pochodzą z książek „Kwiat kalafiora”, „Ida sierpniowa”, „Noelka”, „Pulpecja”)

Konkurs dla dorosłych: wspomnienie

Zapraszamy dorosłych czytelników, fanów Jeżycjady do podzielenia się swoimi wspomnieniami dotyczącymi serii lub konkretnej książki. Za co kochacie Jeżycjadę? W jakim wieku po nią sięgnęliście, kto był Waszym ulubionych bohaterem i dlaczego? Może jakaś sytuacja z książki zapadła Wasz szczególnie w pamięć? Napiszcie nam o tym!

 
Na maile czekamy do końca marca: zielona124@gmail.com z dopiskiem “Jeżycjada”