Wybierzmy najlepsze książki 2020 roku

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to wielkie wyróżnienie dla autorów i podpowiedź ciekawych lektur dla wszystkich, którzy lubią czytać. Każdy z nas może pomóc w wyborze zwycięzców tego konkursu.

Książki do Nagrody Literackiej mogą zgłaszać wydawcy, księgarze, bibliotekarze, a także czytelnicy. Propozycje tytułów w 4 kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca (tekst i ilustracje) oraz edycja warszawska prosimy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie konkursu. Tam też dostępny jest regulamin Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Zgłoszenia książek wydanych w 2020 roku, napisanych po polsku przez żyjących autorów i autorki, będą przyjmowane do 31 stycznia 2021 roku. Miasto jest organizatorem konkursu i fundatorem nagród.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to prestiżowe wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych. Konkurs jest kontynuacją nagrody o tej samej nazwie, przyznawanej w latach 1926-38. Tradycję przyznawania nagrody przerwał wybuch II wojny światowej. Pierwszym jej laureatem był najstarszy syn Adama Mickiewicza – Władysław, ostatnim zaś przed wojną – Leopold Staff. Nagroda Literacka m.st. Warszawy w obecnej formie przyznawana jest od 2008 roku, kiedy to Rada Miasta Stołecznego Warszawy przyjęła uchwałę reaktywującą to wyróżnienie.

Szczegóły na stronie Nagrody Literackiej i na profilu FB. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: nagrodaliteracka@um.warszawa.pl lub pod numerem tel. 22 443 03 66.