Aktualności promowane

Wodno-mydlany Wieczór Bajek

W dzisiejszym odcinku wyruszamy w podróż nad Bałtyk. Odwiedzimy Filię nr 11 MBP w Słupsku i poznamy kota Filipa.

Czytaj dalej

Wieczór Bajek Czytanych online: Sekrety gryzoni

Zapraszamy do tajemniczego świata gryzoni!

Czytaj dalej

Biblioteka Publiczna na Bemowie – podsumowanie roku 2020

Rok 202 był szczególny, trudny i pełnym wyzwań – także dla Czytelników i bibliotekarzy bemowskiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj dalej

“Ciasteczko” dla ptaków

Z okazji przypadającego na 23 stycznia Międzynarodowego Dnia bez Plastiku Biblioteka Publiczna na Bemowie zachęca Czytelników i Czytelniczki do przygotowania ekologicznego i pożywnego “ciasteczka” dla ptaków – bez plastiku i zbędnych odpadów.

Czytaj dalej

Słoneczna zakładka 2021 w Bibliotece Publicznej w Ursusie

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy wraz ze Szkołą Języka Angielskiego Early Stage ogłaszają konkurs plastyczny “Słoneczna Zakładka 2021/Sunshine bookmark 2021”.

Czytaj dalej

Biblioteka na Woli w 2020 roku

Bardzo dziękujemy wszystkim Czytelnikom za odwiedziny w naszych placówkach, uczestnictwo w spotkaniach i warsztatach, głosy oddane na biblioteczne projekty w Budżecie Obywatelskim, wszelkie słowa wsparcia i tęsknoty podczas zamknięcia filii.

Czytaj dalej

Wybierzmy najlepsze książki 2020 roku

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to wielkie wyróżnienie dla autorów i podpowiedź ciekawych lektur dla wszystkich, którzy lubią czytać.

Czytaj dalej

Nagroda Historyczna m.st Warszawy im. K. Moczarskiego przyznana

Prof. Mariusz Mazur, autor książki “Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956. Aspekty mentalno-psychologiczne” (Bellona, UMCS) jest tegorocznym laureatem Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego.

Czytaj dalej