Dotyczy:

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
02-960 Warszawa
tel.: 22 423 57 55
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

“Zaczytany Wilanów” – spotkania autorskie w Wilanowie

Co czwarty mieszkaniec Wilanowa czyta. Książka jest częstym atrybutem w ręce mieszkańców naszej dzielnicy. Tym chętniej wychodzimy naprzeciw zainteresowaniom Czytelników i zachęcamy do udziału w akcji „Zaczytany Wilanów”. Przygotowaliśmy szereg książkowych spotkań dla dorosłych, na które serdecznie zapraszamy.

2 września, godzina 18.30 – W roku Stanisława Lema podyskutujemy z Wojciechem Orlińskim, dziennikarzem, autorem książek, lemologiem o niezwykłej popularności futurysty. Dowiemy się, jak rozwijała się kariera twórcy, od czego warto zacząć z nim przygodę oraz jakie miejsce w kulturze PRL-u zajmował. Opowiemy również o najnowszej książce Wojciecha Orlińskiego „Lem w PRL-u”.

10 września, godzina 18.30 – W czasie rozmowy z Marią Paszyńską, pisarką i autorką powieści historycznych zagłębimy się w zagadnienia związane z wyszukiwaniem i opisywaniem losów postaci, które niekoniecznie utrwalono na kartach książek. Odpowiemy na pytanie, jak pisać o historii i odchylimy rąbka tajemnicy związanej z finałowym tomem cyklu „Wiatr ze wschodu”.

16 września, godzina 18.30 – Z reporterką i dziennikarką Ewą Winnicką podyskutujemy o emigrantach i ich losie w Wielkiej Brytanii. Przekonamy się, czy wyspa okazała się dla naszych rodaków finansowym rajem czy kolejnym mitem na lepsze życie. Poznamy także tajemnice nowojorskiego podziemia lat 20-tych XX wieku oraz cienie i blaski małej Polski czyli amerykańskiego Greenpointu.

23 września, godzina 18.30 – Autor popularnych kryminałów Wojciech Chmielarz opowie o tym, skąd czerpie inspiracje do pisania. Porozmawiamy o trudach wchodzenia w umysł przestępcy i fakcie, że wiele zatrważających rzeczy dzieje się czasem pod naszym nosem. Co sprawia, że kryminał jest naprawdę dobry i czy musi mieć jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości.

30 września, godzina 18.30 – Tegoroczny laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy Grzegorz Piątek wprowadzi nas do nieznanej Warszawy. Ciekawostki, smaczki i intrygujące historie opisane w nagrodzonej książce „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” splotą się z historią Bohdana Pniewskiego, architekta elit i bohatera najnowszej książki pisarza.