Zaczytany Wilanów – spotkania dla dzieci

Książki kształtują wyobraźnię. Pozwalają poznawać fantastyczne światy i otaczającą nas rzeczywistość. Bawią i uczą jednocześnie. Dzięki nim dzieciństwo jest o wiele ciekawsze. Zapraszamy zatem młodych Czytelników na spotkania autorskie z twórcami znanych i lubianych tytułów.

7 września o godzinie 10.00 w filii przy ul. Radosnej 11 spotkamy się z  Bartłomiejem Broszem. Poza tekstem w książce ogromną rolę odgrywają ilustracje. Zapadają w pamięć, pozwalają zweryfikować nasze wyobrażenie o bohaterach z tym, jak widzi ich rysownik, a czasami po prostu pomagają zwizualizować świat czytanej opowieści. Znany rysownik i autor książek dla dzieci opowie uczestnikom o tym, jak pracuje ilustrator i co jest ważne przy tworzeniu.

10 września o godzinie 16.30 filia Biblioteki przy ul. Radosnej 11 zaprasza na warsztaty „Lemoseja międzygwiezdna” z Pawłem Wakułą. Zainspirowani twórczością mistrza, będziemy tworzyć galaktyczne prace pod czujnym okiem rysownika, ilustratora oraz pisarza. Wybierzcie się z nami w tę kosmiczną przygodę!

10 września o godzinie 17.00 w filii w Miasteczku Wilanów (al. Rzeczypospolitej 14) wraz z Joanną Olech autorką „Dynastii Miziołków”, która podbiła serca młodych czytelników i nadal porywa humorem i wspaniałą fabułą, zagłębimy się w świat bohaterów, ich radości, smutków, problemów i sukcesów.  Dowiemy się także, co trzeba zrobić, by zostać pisarzem.

11 września o godzinie 12.00 na ul. Kolegiackiej 3 Joanna Krzyżanek miłośniczka jazdy pociągiem i biegów nad rzeką oraz autorka niezapomnianych historii, książek kulinarnych zaprasza na warsztaty ekologiczne “Maniutka ratuje świat”. Porozmawiamy o tym, jakie zmiany możemy wprowadzić w naszej codzienności, by uratować Ziemię.

15 września o godzinie 10.00 w filii Biblioteki przy ul. Przyczółkowej 27a wybierzemy się na pełną energii i niesamowitych przygód wyprawę z Przemysławem Wechterowiczem. Autor książek „Wanda szuka miłości”, „Gdzie jesteś mamo?”, „A właśnie, że dzień. A właśnie, że noc” opowie o codziennym dniu pisarza oraz tym, skąd czerpie pomysły na kolejne historie.