#poezja

Wieczór poezji Hanny Diduszko

Wypożyczalnia na Mozarta 1 zaprasza na spotkanie autorskie z Hanną Diduszko, literaturoznawczynią, recenzentką książek dla młodego czytelnika, nauczycielką (także akademicką), poetką i animatorką kultury.

Czytaj dalej

IV Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej

Śpiewasz? Chcesz się sprawdzić na muzycznej scenie? Weź udział w czwartej odsłonie Rembertowskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej, w ramach którego już 29 października odbędzie się konkurs piosenki poetyckiej.

Czytaj dalej

„Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli jak u Barei 2″. Spotkanie autorskie z Rafałem Dajborem

We wtorek, 7 czerwca o godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe, przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 (Terminal Kultury Gocław) na spotkanie autorskie z Rafałem Dajborem.

Czytaj dalej

„Z dnia robię noc”. Spotkanie z Jakubem Pszoniakiem.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 44, mieszcząca się przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (Terminal Kultury Gocław) zaprasza na spotkanie z poetą i autorem Jakubem Pszoniakiem.

Czytaj dalej

Widziałem przyszłość. Konkurs poetycki na Białołęce.

Zapraszamy na konkurs poetycki na Białołęce!

Czytaj dalej

Odczarowujemy poezję “Nie-ciężkie Norwidy” w Wilanowie

W roku Cypriana Kamila Norwida Biblioteka w Wilanowie zaprasza na stronę internetową i fb na cykl “Nie-ciężkie Norwidy” przybliżający twórczość poety.

Czytaj dalej

Literackie Poniedziałki w Wilanowie – spotkanie z Jankiem Pentzem

20 stycznia o godzinie 18:30 Biblioteka w Wilanowie zaprasza na ul. Kolegiacką 3 na Literacki Poniedziałek z Jankiem Pentzem.

Czytaj dalej

II Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie Rembertowskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej “Droga do krainy łagodności”. Festiwal odbędzie się 16 listopada w Bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8.

Czytaj dalej

Akcja społeczna “Podaruj wiersz”

Weź udział w ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta “Podaruj wiersz”. Polega ona na odręcznym przepisaniu wybranego przez siebie wiersza i podarowaniu go ważnej osobie.

Czytaj dalej